Hover

Daugavpilī notiks Miera skrējiens

 27.11.2017
Daugavpilī notiks Miera skrējiens

No 2018. gada 11. līdz 15. jūlijam notiks Miera skrējiena “Peace Run” Eiropas posms, kura ietvaros Latvijā viesosies daudznacionālā skrējēju komanda, kas no 2018. gada februāra vairāk nekā septiņu mēnešu garumā ar miera lāpu apceļos visas Eiropas valstis, veicot ap 24 000 km garu distanci. Daugavpilī Miera skrējiena komanda viesosies 11. jūlijā.
Savā ceļā skrējiens pieskaras miljonu cilvēku dzīvēm. Skrējēji apmeklē tūkstošiem apdzīvoto vietu un tiekas ar tūkstošiem vietējo iedzīvotāju, no rokas rokā nododot lāpu un daloties ar savu iedvesmu un sapni par labāku pasauli. Skrējēji apmeklē skolas, interešu un skrējēju klubus, kā arī vietējās un valsts varas institūcijas – visus, kas jūtas iedvesmoti tikties ar komandu un piedalīties savu iespēju robežās.
Miera skrējiens tika dibināts 1987. gadā. To iedvesmojis sportists, filosofs un mūziķis, UNESCO miera medaļas un Mahatmas Gandija miera balvas laureāts Šri Činmojs (1931–2007), kurš patiesi ticēja tam, ka sports ir spēcīgs instruments pasaules harmonijas veicināšanā. Skrējienam atbalstu ir izteikuši tādi pasaulē pazīstami cilvēki kā Nelsons Mandela, Mihails Gorbačovs, Māte Terēze, Karls Luiss. Savu atbalstu skrējiena idejai un tā norisei Latvijā izteikuši arī vairāki Latvijas prezidenti: Vaira Vīķe-Freiberga, Valdis Zatlers un Andris Bērziņš.

Vairāk informācijas:
Gints Peleckis (Miera skrējiena Latvijas posma koordinators), +371 29950000, latvia@peacerun.org, www.peacerun.org