Hover

DAUGAVPILS NOVADA TŪRISMA UZŅĒMĒJIEM UN AMATNIEKIEM JAUNAS BALVAS

 28.10.2019
DAUGAVPILS NOVADA TŪRISMA UZŅĒMĒJIEM UN AMATNIEKIEM JAUNAS BALVAS

25. oktobrī Daugavpils novada Kultūras centrā “Vārpa” godināti konkursa “Saimnieks 2019” uzvarētāji. Konkurss tiek organizēts ar mērķi ieinteresēt un iesaistīt iedzīvotājus savu īpašumu labiekārtošanā, veicināt novada sakoptību un pateikties sabiedriski aktīviem iedzīvotājiem par ieguldījumu novada tēla veidošanā. Konkursantus varēja pieteikt sešās nominācijās. Konkursa gaitā izvērtēti 21 konkursam pieteiktie dalībnieki, to vidū zemnieku un piemājas saimniecības, amatnieki, biedrības, kā arī uzņēmumi.

Konkursantus sveica Daugavpils novada domes priekšsēdētājs un konkursa vērtēšanas komisijas priekšsēdētājs Arvīds Kucins, kā arī vērtēšanas komisijas pārstāvji.

Konkursā “Saimnieks 2019” aktīvi piedalījās arī Daugavpils novada tūrisma uzņēmēji un amatnieki.

Nominācijā “Ģimenēm un bērniem draudzīgākais pagalms” komisijas visaugstāk novērtēts ir atpūtas komplekss “Lielbornes muiža” Salienas pagastā, kurā tā īpašnieki Nora Poiša un Mārtiņš Stankevičs saimnieko kopš 2017. gada un uz dzīvi Daugavpils novadā pārcēlušies no Jūrmalas.

Konkursam pieteikto aktīvāko tūrisma uzņēmēju vidū par labāko tika atzīts SIA “JuRita” mini zoo Naujenes pagastā, kas kļuvis populārs ne tikai Daugavpils pilsētas un novada iedzīvotāju vidū, bet arī spēja piesaistīt tūristus no tuvākiem un tālākiem reģioniem. Tā īpašnieki ir Juris Šadurskis un Rita Kočmarjova, kuru hobijs pārvērties par pilnvērtīgu ikdienas nodarbošanos.

No radošāko amatnieku pulka par visradošāko atzīts amatu meistars keramikā Valdis Grebežs no Višķu pagasta. Amatnieks arī izgatavo lietas no koka, metāla un akmens pēc pasūtījuma. Izveidojis Višķu amatnieku ciemu, kuru apmeklē gan viesi no Latvijas, gan ārvalstīm. Meistars ir arī balvas “Saimnieks 2019” autors un veidotājs.

Speciālbalvas ieguvēja nominācijā “Radošākais amatnieks” ir amatniece Anita Drozdova no Dubnas pagasta, kas žūrijas simpātiju ieguvusi, pateicoties radošai darbībai un inovatīvai pieejai pīšanā no papīra sloksnītēm, kas ir gana rets pīšanas veids. Anitas rokām top unikāli grozi, paplātes, cibas un pat bērnu šūpulīši.

Savukārt otra specbalva nominācijā “Aktīvākā nevalstiskā organizācija” aizceļoja uz Naujenes pagastu pie biedrības “Raxtu sēta” pārstāvēm Olgas Kuzminas un Intas Uškānes. Viņas komisiju pārsteidza ar ideju par aušanas tradīciju popularizēšanu, kā arī tradicionālās un mazākumtautību kultūras bagātīgu saglabāšanu un attīstību. Biedrībā “Raxtu sēta” aušanas prasmes apguvuši vairāki projektu dalībnieki.

Muzikālos sveicienus konkursa laureātiem, dalībniekiem un pasākuma apmeklētajiem veltīja Daugavpils novada Kultūras centra “Vārpa” vokālais ansamblis “Stage On”, solistes Olga Pankova un Aiga Krute. Balli spēlēja grupa “Atkal kopā”.

FOTOGALERIJA