Hover

Daugavpils kultūras dzīve tiek „RESTARTĒTA” jau 9. reizi (video)

 23.09.2020
Daugavpils kultūras dzīve tiek „RESTARTĒTA” jau 9. reizi (video)

Ik rudeni Daugavpilī ienāk mūzikas un mākslas svētki: jau 9. gadu pēc kārtas jaunu elpu pilsētas kultūras dzīvē iedveš Starptautiskais festivāls ReStArt. Vairāk nekā mēneša garumā, no 11. septembra līdz 22. oktobrim, daugavpilieši un pilsētas viesi aicināti  apmeklēt izstādes, izrādes, kā arī baudīt talantīgo vokālistu un mūziķu sniegumu.

Viens no centrālajiem ReStArt festivāla pasākumiem jau vairākus gadus ir Rīgas ielas svētki. To gaisotne rada turpinājumu daudzveidīgajos festivāla pasākumos. Daudzus skatuves māksliniekus vieno tas, ka viņi ir dzimuši un talantu izkopuši Daugavpilī un Latgalē.

Organizatori norāda, ka šis gads kopumā ir visai sarežģīts publisko pasākumu rīkošanai. Ņemot vērā epidemioloģiskās prasības, koncertos ir mazāk skatītāju. Tomēr tieši pateicoties pandēmijas ieviestajām korektīvām Daugavpils publikai ir iespēja redzēt vairākus lieliskus skatuves māksliniekus.

Mākslas izstādes, kas festivāla ietvaros jau ir atklātas Marka Rotko mākslas centrā un Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā, būs skatāmas vismaz līdz oktobra beigām. Tām sekos arī citas izstādes un lieliski koncerti dažādu mūzikas stilu cienītājiem. Ar pasākumu plašo programmu var iepazīties festivāla vietnē www.daugavpilsrestart.lv, pašvaldības vietnē www.daugavpils.lv, kā arī Kultūras pārvaldes mājas lapā www.kultura.daugavpils.lv.

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.

Informācija:
daugavpils.lv