Hover

Baznīcu nakts Daugavpilī

 07.06.2019
Baznīcu nakts Daugavpilī

Piektdien, 7. jūnijā, Daugavpilī un citviet Latvijā, norisināsies kultūras notikums “Baznīcu nakts”. “Baznīcu nakts” kļuvusi par ikgadēju garīgās kultūras notikumu, kas notiek jau sesto gadu. Jau šobrīd katrs ir aicināts iepazīties ar notikuma karti www.baznicunakts.lv.

Kristīgās kultūras notikums “Baznīcu nakts” Latvijā norisināsies jau sesto reizi. Baznīcu nakti kopīgi rīko Latvijas kristīgo konfesiju draudzes. Ikviens cilvēks ir aicināts atklāt notikuma īpašo skaistumu un nozīmi. Tā ir satikšanās ar skaistumu baznīcas kultūras, mākslas un garīgo vērtību mantojumā. “Gaisma ir nākusi pasaulē” – vārdi no Jāņa evaņģēlija ir Baznīcu nakts moto un notikuma īpašās pievilcības avots. Baznīcu nakts aicina šo Gaismu piedzīvot – sastapties ar Dieva skaistumu Latvijas baznīcās, cilvēkos un katram savā dvēselē.

Šogad Baznīcu nakts vienojošā tēma ir Draudzība. Tas ir aicinājums gan personīgi, gan kā kopienai pārdomāt un pieredzēt, cik svarīgi ir ar tuvāko dalīties tajā, kas Tev ir vērtīgs. Līdzās draudzības tēmai Baznīcu nakts veidotāji 2019. gadā aicina Latvijas draudzes apzināt ar draudzes vēsturi saistītos Latvijas Neatkarības kara jeb Brīvības cīņu notikumus un cilvēkus, kuri cīņā par Latvijas neatkarību gan pirms 100 gadiem, gan vēlākos laikos piepildīja Jēzus sacīto: “Nevienam nav lielākas mīlestības par to, ja kāds savu dzīvību atdod par saviem draugiem” (Jāņa 15:13).

Baznīcu nakts notikuma programma ir pieejama šeit: www.baznicunakts.lv Pulksten 21.00 visās baznīcās ļaudis ir aicināti vienoties kopīgā Tēvreizes lūgšanā.

DAUGAVPILS JAUNAVAS MARIJAS BEZVAINĪGĀS IEŅEMŠANAS ROMAS KATOĻU BAZNĪCA
Adrese: Andreja Pumpura iela 11A, Daugavpils, LV-5404 Latvija
Programma:
18.00 Baznīcu nakts atklāšana ar baznīcas zvaniem
18.30 Jēzus Sirds litānija
19.00 Sv.Mise
20.00 Ekskursija / Kvests / Darbnīcas
22.00 Nakts ērģeļmūzikas koncerts (Arturs Ļisovs un draugi)
Visa vakara garumā baznīcā iespējams apskatīt fotogrāfiju izstādi “Ar lūgšanu un mīlestību”, kura veltīta draudzes prāvesta Jura Mukāna gaišajai piemiņai. (Baznīcas arhīva materiālu izstāde)

DAUGAVPILS MĀRTIŅA LUTERA KATEDRĀLE
Adrese:18. novembra iela 66, Daugavpils, Latvija
Programma:
18.00 – “Iepazīsimies!” – ekskursija pa dievnamu draudzes mācītāja pavadībā. Būs iespēja redzēt to, kas ikdienā ir apslēpts cilvēku acīm
18.00 – Paralēli ekskursijai notiks aktivitātes bērniem baznīcas dārzā “Zaļās ganības” (rotaļas, uzdevumi utt.)
18.40 – “Tuvāk Debesīm…” – uzkāpšana baznīcas tornī ar iespēju brīvām sarunām ar mācītāju.
18.40 – Paralēli ekskursijai notiks aktivitātes bērniem baznīcas dārzā “Zaļās ganības” (rotaļas, uzdevumi utt.)
19.30 – “Kas meklē, tas atrod…” – interaktīva orientēšanās spēle dažāda vecuma grupām pa dievnama telpām un pārsteiguma balvas
20.00 – “Ģimene – mazā draudze jeb – kā ģimene veido sabiedrības vērtības” – vecāku sarunas brīvā gaisotnē ar bērnu un jauniešu psiholoģi par draudzīgu attiecību veidošanu ģimenē, vērtību nodošanu bērniem, kas ir veselīgas sabiedrības pamats. Būs iespēja uzdot sev interesējošus jautājumus
20.00 – Paralēli vecāku pasākumam notiks radošās darbnīcas bērniem “Mans draugs – eņģelis”
21.00 – Kopīga lūgšana “Mūsu Tēvs” un Latvijas Valsts himna “Dievs, svētī Latviju!”
21.15 – “Garderobe” – ekspozīcija un stāstījums par luterāņu amata tērpu un altāra segu izcelsmi un nozīmi
22.00 – “Starp Debesīm un Zemi” – muzikāls sveiciens no draudzes mūziķiem (muzicē Andis un Guna Lenši (balss, akustiskās ģitāras) un Maija Kalniņa (vokāls, čells)
22.40 – “Paliec tuvumā…” – pielūgsme dziesmās kopā ar luterāņu un katoļu draudžu jauniešiem. Liecības un stāstījumi par ticības ceļu, draudzes nozīmi ticīga cilvēka dzīvē, dzīvi Dieva tuvumā
23.30 – 24.00 – Brīvs brīdis sarunām, lūgšanai, draudzībai pie tējas tases

DAUGAVPILS SVĒTĀ PĒTERA ĶĒDĒS ROMAS KATOĻU BAZNĪCA
Adrese:Rīgas iela 39, Daugavpils, Latvia
Programma:
17.30 Lūgšanu vakars “Bērna lūgšana” – piedalās draudzes bērni, ģimenes
18.00 Svētā Mise
19.00 Sadraudzība Baznīcas pagalmā (aktivitātes bērniem, cienasts)
20.00 Lūgšanu vakara turpinājums “Vēstule Dievam” – Pjotrs un Katerina Veļičko
21.00 Kopīga “Tēvs mūsu” lūgšana
21.10 Dziesmas un lūgšanas kopā ar draudzes jauniešiem

GRĪVAS SVĒTĀS JAUNAVAS MARIJAS ROMAS KATOĻU BAZNĪCA
Adrese:Baznīcas iela 28, Daugavpils, Латвия
Informācija par programmu pieejama baznīcā vai sazinoties ar draudzi!

 

Par Baznīcu nakti
Baznīcu nakts Latvijā notiek kopš 2014. gada. Baznīcu nakts ideja līdz Latvijai atceļoja no Austrijas, kur pirms vairāk nekā 10 gadiem notika pirmais šāds Kristīgās baznīcas konfesiju un draudžu kopīgi rīkots ekumēnisks notikums. Drīz pēc tam pasākums notika arī Čehijā un Slovākijā.  Kopš 2012. gada Baznīcu nakts notiek arī Tartu, Igaunijā. Pasākuma ieceri atbalsta Latvijas lielāko kristīgo konfesiju vadītāji. Pateicamies un aicinām ziedot turpmākam darbam – “Baznīcu Nakts fonds”, Reģ.Nr. 40008214405, konta nr. LV14HABA0551037490653.