Hover

Akcija “Daugavpils cietokšņa ugunskristību 209. gadadiena”

 10.07.2021
Akcija “Daugavpils cietokšņa ugunskristību 209. gadadiena”

17. jūlijā Daugavpils cietoksnī notiks akcija, kas būs veltīta cietokšņa ugunskristību 209. gadadienai.

Tieši pirms 209. gadiem nepabeigtais Daugavpils (toreiz Dinaburgas) cietoksnis atvairīja Lielas armijas 2. korpusa uzbrukumu maršala Udino vadībā. 1812. gadā jūlija sākumā Dinaburgas cietokšņa brašais garnizons atvairīja franču armijas uzbrukumu, kurš mēģināja ieņemt nocietinājumus.

Akcija sāksies plkst. 10.00 un visas dienas garumā, līdz pat vēlam vakaram, blakus Nikolaja vārtiem notiks dažādas aktivitātes. Cietokšņa viesi varēs vērot svinīgu cietokšņa karoga pacelšanas un Nikolaja vārtu atvēršanas ceremoniju, dzirdēs tradicionālo lielgabala šāvienu, būs iespēja atrast kaut ko unikālu un sev piemēroto amatnieku tirgū, redzēs kara un civilās rekonstrukcijas pārstāvjus, ka arī būs iespēja vērot deju kolektīvu un kara vēstures rekonstrukcijas klubu meistarklases. Daugavpils cietokšņa dārzā notiks piemiņas brīdis, kura laikā pieminēs 1812. gada karā kritušos karavīrus un iedzīvotājus. Vakars noslēgsies ar uguns šovu ar pirotehnikas elementiem.

Atgādinām, ka apmeklētājiem jābūt atbildīgiem par savu un apkārtējo drošību,  jāievēro distance, iesakām lietot mutes un deguna aizsegu – medicīniskā vai higiēniskā maska.