Hover

1.maijā sākas makšķerēšanas vasaras sezona (video)

 02.05.2021
1.maijā sākas makšķerēšanas vasaras sezona (video)

Jau šajā nedēļas nogalē pienāks makšķernieku tik ļoti gaidītais brīdis: 1. maijā tiek atklāta laivošanas un spiningošanas sezona. Daugavpils ir ļoti bagāta ar ūdens resursiem: tā ne vien atrodas likteņupes krastā, šeit ir arī 12 ezeri un vairākas mākslīgas ūdenstilpes. Līdz ar to katrs var izvēlēties tīkamāko atpūtas un makšķerēšanas vietu. Taču pirms došanās ar makšķeri uz kādu no mūsu pilsētas gleznainiem nostūriem, der atcerēties dažus noteikumus.

Makšķerēšanai visās pilsētas ūdenstilpēs jāiegādājas makšķerēšanas karte, bet, lai zvejotu Lielajā Stropu ezerā, papildus vajadzīga arī licence. To var iegādāties vietnē www.epakalpojumi.lv, Savukārt personas, kas jaunākas par 16 gadiem vai vecākas par 65 gadiem, personas ar invaliditāti, politiski represētie un cilvēki, kuru mājsaimniecībai piešķirts trūcīgās statuss, otrdienās un ceturtdienās no pulksten 8.00 līdz 10.00 var saņemt licenci bez maksas. Komunālās saimniecības pārvaldē Saules ielā 5A.

Papildus jāievēro arī pārējie makšķerēšanas, vēžošanas un zemūdens medību noteikumi.

Noteikumu ievērošanu pastāvīgi kontrolē Komunālās saimniecības pārvaldes speciālisti. Viņi norāda, ka pēdējos gados makšķernieki kļuvuši apzinīgāki: daudz retāk pārkāpj noteikumus un biežāk iegādājas licences. Arī vairākus gadus pašvaldības īstenojamās ezeru aizsardzības un zivju pavairošanas programmas  palīdz ūdenstilpēm attīstīties pozitīvā ekoloģiskā virzienā. Vienīgais, uz ko aicina makšķerniekus: savlaicīgāk iesniegt pārskatus par nozvejotām zivīm.

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.

Informācija:
Daugavpils pilsētas dome