Hover

Ziemassvētki ledus pilī – Daugavpilī

 18.11.2022
Ziemassvētki ledus pilī – Daugavpilī

Uzreiz pēc Latvijas dzimšanas dienas svinībām, Daugavpils ietērpsies Ziemassvētku rotā, lai gada krāšņākajos svētkos priecētu daugavpiliešus un pilsētas viesus. Šogad par svētku moto izvēlēts “Ziemassvētki ledus pilī – Daugavpilī”, tāpēc pilsētas rotājumos dominēs gaišie toņi un ledus mirdzums.

Daugavpils sāks gatavoties Ziemassvētkiem un Jaunajam gadam pēc Valsts svētkiem. Ziemassvētku gaidīšanas laiks pilsētā sāksies ar pirmās sveces iedegšanu lielajā Adventes vainagā. Savukārt, atbildīgie dienesti sāks darbu pie egles un citu rotājumu uzstādīšanas.

Ziemassvētku laikā Daugavpils pārtaps par pasakainu pili, kuras centrā kā Ledus karaliene iemirdzēsies brīnumaina egle, greznā kleitā ar dārgakmeņiem rotātu kroni. Pilsētas centrālo egli jeb ledus karalieni Vienības laukumā sargās izgaismoti polārlāči. Izrādās, ka lāči kopš seniem laikiem uzskatīti par uzticamiem un pasakainiem sargiem – tie sargā ne tikai dabu, bet arī cilvēka dvēseles mieru.

Īpašs pārsteigums pilsētniekiem un Daugavpils viesiem būs zvaigžņotās debess instalācija Rīgas ielas posmā pretī tirdzniecības centram “SOLO”.

Arī šogad svētku noskaņas ienāks ne tikai centrā, bet arī 11 pilsētas apkaimēs – Cietoksnī, Grīvā, Poguļankā, Mežciemā, Čerepovā, Ruģeļos, Jaunbūvē, Ķīmijā, Stropos, Križos un Jaunajā Forštatē. Arī egles, kuras aug pilsētas parkos un skvēros tiks ietērptas svētku rotā.

Neskatoties uz grūtajiem laikiem un kopējo ietaupījumu, šobrīd tiek pieļauts, ka svētku gaisma Daugavpili priecēs visas nakts garumā, izslēgt to nav plānots. Svētku rotājumi pilsētvidē būs skatāmi apmēram līdz janvāra vidum.

Informāciju sagatavoja: Daugavpils pilsētas pašvaldības Komunikācijas nodaļa