Hover

Ziemas sports Covid-19 apstākļos Daugavpilī – zemledus makšķerēšanas un slēpošanas čempionāti (VIDEO)

 19.02.2021
Ziemas sports Covid-19 apstākļos Daugavpilī – zemledus makšķerēšanas un slēpošanas čempionāti (VIDEO)

Neskatoties uz visiem esošajiem ierobežojumiem, kas nopietni ietekmē sporta pasākumu norisi, skaists ziemīgais laiks rosina baudīt aktīvu atpūtu dabā. Tāpēc Daugavpils Sporta pārvalde vienlaikus rīko divus ziemas čempionātus, kuros droši var piedalīties ikviens: tās ir zemledus makšķerēšanas un slēpošanas sacensības, kas norisināsies līdz 28. februārim.

Ziemas makšķerēšanas čempionāts startēja Lielā Stropu ezerā jau 15. februārī. Tajā var piedalīties visi, neatkarīgi no vecuma, dzimuma un dzīvesvietas. Vienīgā prasība –  jābūt derīgai makšķerēšanas kartei un licencei makšķerēšanai šajā ūdenstilpē.

Lielākais loms ir jānofotografē pie glābšanas stacijas Stropu ielā 40 (orientieris – “Sporta Pārvaldes” karogs) tam speciāli paredzētajā vietā. Zivs galva tiek novietota uz mērierīces 0 punkta. Jāfotografē tā, lai būtu pilnībā redzama visa zivs un tās garums centimetros. Foto ar lomu, dalībnieka vārdu, uzvārdu un telefona numuru ir jāiesūta uz e-pastu ivars.caune@daugavpils.lv līdz 28.02.2021 ieskaitot. Vērtēšana notiks individuālā kārtā trīs kategorijās, atbilstoši zivju veidiem: lielākā līdaka, lielākais asaris un lielākais breksis. Ir paredzētas vērtīgas balvas – kvalitatīvs aprīkojums zemledus makšķerēšanai.

Piektdien, 19.februārī, Stropu aktīvās atpūtas un sporta trasē startēs attālinātās slēpošanas čempionāts «Daugavpils Slēpo». Dalībnieku galvenais mērķis ir pārvarēt pēc iespējas garāku distanci sev piemērotā stilā, kas tiks summētā, lai noteiktu izturīgāko un neatlaidīgāko sportistu.

Veikto distanci katrs dalībnieks individuāli piefiksē ar GPS aplikācijas palīdzību viedierīcē (piem., Polar, Decathlon, Nike Run, Endomondo, u.c.). Iegūto rezultātu un datumu jāpiefiksē ar ekrānšāviņa (screenshoot) palīdzību, var pievienot bildi (pēc dalībnieka vēlēšanās) un jānosūta to uz e-pastu: ivars.caune@daugavpils.lv. Rezultātus var sūtīt katru dienu, bet ne vēlāk kā 3 dienas pēc distances veikšanas. Vēstulē jānorāda dalībnieka vārds, uzvārds, dzimšanas gads, tālruņa numurs, pārstāvētais klubs vai pilsēta. Balvas tiks sadalītas pa vecuma kategorijām: jaunākiem dalībniekiem sarūpēti suvenīri no Sporta pārvaldes, bet pieaugušajiem – sporta inventārs ziemas sporta veidiem.

Vairāk informācijas par sacensībām – pa tālr. 29226783.

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.