Hover

Šo sestdien Daugavpilī varēs aplūkot 40 padomju laika spēkratus un vērot iespaidīgu auto parādi (FOTO)

 29.07.2021
Šo sestdien Daugavpilī varēs aplūkot 40 padomju laika spēkratus un vērot iespaidīgu auto parādi (FOTO)

2021.gada 31. jūlijā Daugavpils pilsētas pašvaldības tūrisma attīstības un informācijas aģentūra rīkos akciju “Gostūs Latgolā” – veltītu Latgales viesmīlībai un tradīcijām, kā arī ekspozīcijas “Šmakovkas muzejs” 5 gadu jubilejai.

Akcijas ietvaros Vienības laukumā notiks dažādas aktivitātes. Viena no tām ir Latvijas Antīko automobiļu kluba (AAK) brauciens – salidojums “Daugavpils iedvesmo!”. AAK biedri dosies retro auto parādes braucienā pa Daugavpili un rīkos padomju laika spēkratu izstādi Vienības laukumā un Daugavpils cietoksnī. AAK darbojas ar mērķi veicināt kultūras vērtību un kultūras vēstures mantojuma saglabāšanu.

 

Ir plānots, ka 31. jūlijā AAK dalībnieki šķērsos Daugavpils pilsētas robežu ap plkst. 16.00 un pie pilsētas robežzīmes ”Kaija” tiks dots starts spēkratu parādei. Iespaidīgā auto kolonna virzīsies pa Vizbuļu ielu, tad pa Daugavas ielu, 18. novembra ielu, Valkas ielu, tad pa Smilšu ielu pāri Smilšu ielas pārvadam uz 1. Pasažieru ielu, pa Kārkļu ielu, Stacijas ielu un pa Rīgas ielu līdz Vienības laukumam.

Informējam, ka auto parādes laikā no plkst. 16.30 – 17.00 tiks ierobežota ceļu satiksme krustojumos ar Rīgas ielu – Krāslavas iela, Alejas iela, Viestura iela, Cietokšņa iela, Ģimnāzijas iela.

AAK biedri ieradīsies Daugavpils Vienības laukumā laika posmā no plkst. 16.30 līdz plkst. 17.30. 40 padomju laika spēkrati Vienības laukumā būs pieejami apskatei ikvienam Daugavpils pilsētas viesim un iedzīvotājam līdz šī gada 1. augustam plkst. 11.00. Spēkratu kolekciju varēs aplūkot arī Daugavpils cietoksnī. Tā būs apskatāma 1. augustā no plkst. 11.00 līdz plkst. 14.00 Daugavpils Marka Rotko mākslas centra pagalmā.

Tā kā brauciena “Daugavpils iedvesmo!” dalībnieki atbrauks uz Daugavpili no dažādām Latvijas pilsētām, tie tiks aicināti iepazīt Daugavpils pilsētas un Augšdaugavas novada plašo tūrisma piedāvājumu. Ir plānots, ka ciemiņi apmeklēs Daugavpils pilsētas vēsturisko centru, Daugavpils cietoksni, Daugavpils Marka Rotko mākslas centru, Sventes muižas parku, Militārās tehnikas muzeju un citus objektus.

Nepalaidiet garām iespēju apmeklēt vienu no šīs sezonas spilgtākajiem notikumiem Daugavpilī un apskatīt iespaidīgu spēkratu kolekciju!

Vērojot parādes braucienu un izstādi, aicinām būt atbildīgiem un ievērot valstī noteiktos ierobežojumus un rekomendācijas, lai ierobežotu vīrusa Covid-19 izplatību.

Bildes: Latvijas Antīko automobiļu kluba arhīvs, www.aak.lv