Hover

VELOMARŠRUTI RUDENS IZBRAUCIENIEM

 05.09.2019
VELOMARŠRUTI RUDENS IZBRAUCIENIEM

Klāt ir rudens – viens no krāšņākajiem gadalaikiem. Brīdis, kad  var paspēt izbaudīt mūsu novada skaistumu pirms sniegotās ziemas. Viens no labākajiem veidiem kā izbaudīt rudeni ir aktīvi ir apceļot Daugavpils novada velomaršrutus. Braukšana ar velosipēdu ir aktīvs un interesants ceļošanas veids, kas ļauj ērti piestāt kādā gleznainā vietā lai uzņemtu foto, vai uzbraukt kādā kalnā un apstāties, dziļi ievilkt elpu un ar skatienu un sajūtām baudīt visu, kas ir apkārt. Ir aizraujoši doties ceļā gan vienam, gan ar ģimeni, vai kuplā draugu pulkā, lai brauciens jautrāks.

 

Visgarākais novada maršruts ir reģionālais velomaršruts Nr. 35 “Daugavas loki”. 123 km garš izzinošs maršruts, kas ietver sevī gan divu pilsētu arhitektūras pērles ar baznīcām, pilīm un cietokšņiem, gan dabas ainavas vienā no skaistākajiem Latvijas upju posmiem Daugavas augštecē, izbraucot gan pa labo, gan kreiso Daugavas krastu dabas parka Daugavas loki teritorijā, kas ir iekļauts Latvijas nacionālajā UNESCO sarakstā, kā arī pretendē uz iekļaušanu pasaules UNESCO sarakstā.

Ja nav pārliecības par savām spējām izbraukt vairāk kā 100 km, tiek piedāvāti arī īsāki maršruti. 56,5 km garais velomaršruts nr. 778 “Augšzemes ezeru loki” ved gan caur Daugavpils pilsētas Grīvas mikrorajonu ar savu savdabīgo apbūvi, gan lauku apvidu, kas iet pa īpaši aizsargājamo ainavu apvidu „Augšzeme“ un sevī ietver Medumu un Sventes dabas parkus. Maršruts iet garām vairākām baznīcām, Sventes muižai, muzejiem un citiem tūrisma objektiem.

Visīsākais, bet ne mazāk ainavisks ir velomaršruts nr. 779 “Luknas ezera loks” . 17.7 km maršruts sevī ietver Višķu pagasta saimnieciski aktīvāko un ainaviski spilgtāko daļu, ko izbraucot, iespējams tuvāk iepazīt latviešu, krievu, ebreju kultūrvēsturisko mantojumu, vietējo iedzīvotāju ikdienas dzīvi un apskatīt populārākos tūrisma objektus.

Detalizētāku informāciju par maršrutiem var atrast šeit.