Hover

TUVOJAS KRIMINĀLI PSIHOLOĢISKĀ DIPTIHA „KAIJA. IZMEKLĒŠANA” PIRMIZRĀDE

 11.10.2021
TUVOJAS KRIMINĀLI PSIHOLOĢISKĀ DIPTIHA „KAIJA. IZMEKLĒŠANA” PIRMIZRĀDE

Pēc trīs mēnešu ilgiem remontdarbiem 15. un 17. oktobrī ar krimināli psiholoģiskā diptiha „Kaija. Izmeklēšana” iestudējumu „Kaija-1” un „Kaija-2” pirmizrādēm Daugavpils teātris atsāks spēlēt izrādes uz Lielās zāles skatuves, savukārt skatītāji atkal varēs baudīt izrādes teātra zālē.

Antons Čehovs ir viens no nozīmīgākajiem pasaules rakstniekiem un dramaturgiem, kura darbos atspoguļojas viņa lieliskās cilvēka psiholoģijas zināšanas un ironiskā humora izjūta. Viņa „Kaija” ir pasaules klasikas darbs, kuru jau vairāk nekā gadsimtu iestudē uz dažādu teātru skatuvēm visneiedomājamākās interpretācijās un kurš neizbēgami ir apaudzis ar dažādām klišejām un stereotipiem. Bet kāds ir iemesls Čehova komēdijas traģiskajam finālam? Kādi varētu būt „Kaijas” varoņu patiesie rīcības motīvi? Par šiem un daudziem citiem jautājumiem skatītājus rosinās aizdomāties diptihs „Kaija. Izmeklēšana”.

Režisors Oļegs Šapošņikovs pie Antona Čehova lugas „Kaija” iestudēšanas ķērās jau otru reizi – 2014. gadā viņš kopā ar režisoru Georgiju Surkovu iestudēja izrādi „Kaija. Under construction”, taču viņš atzīmē, ka šobrīd iestudētā Čehova „Kaija” ir pilnīgi cits iestudējums. Atgriešanās pie šīs lugas saistīta ar gadiem ilgu vēlmi iestudēt psiholoģiskā detektīva meistara Borisa Akuņina savdabīgo Čehova lugas turpinājumu „Kaija”, kuru nebūtu vērts rādīt, neatgādinot skatītājiem par oriģināldarbu, tāpēc abas izrādes tapa vienlaicīgi, un tās būtu ieteicams skatīties secīgi – sākumā „Kaija-1”, tad „Kaija-2”. Turklāt otras izrādes biļešu iegādei tiks piešķirta atlaide.

Izrādes „Kaija-1” pamatā ir Antona Čehova luga, kura vēsta par mākslas ļaužu šķietami mierīgo dzīvi pie ezera, kas izrādās ironijas, ciešanu un vientulības pilna un noved vienu no varoņiem pie traģiska gala. Izrādē „Kaija-2” tiks meklēts Konstantīna Trepļeva iespējamais nāves iemesls,  piedāvājot skatītājiem vairākus variantus, kas sevī iekļaus ne tikai notikumu tālākas attīstības, bet arī pagātnes notikumu variācijas. Noslēgumā katrs varēs izdarīt savus secinājumus un izvēlēties sev tuvāko variantu. Abas izrādes notiek lugas oriģinālvalodā ar dažām ainām latviešu valodā.

Izrāžu „Kaija-1” un „Kaija-2” radošo komandu veido kostīmu māksliniece un scenogrāfe Inga Bermaka, video mākslinieks Gatis Timofejevs un gaismu mākslinieks Sergejs Vasiļjevs. Lomās: Irina Kešiševa, Aleksandrs Komarovs, Viktors Jancevičs, Zanda Mankopa, Mihails Samodahovs, Maija Korkliša, Vanda Gibovska, Maksims Terļeckis, Marģers Eglinskis, Mihails Abramovs, Oļegs Šapošņikovs, Raimonds Paegle, Jevgeņijs Mihailovs, Artjoms Afanasjevs.

Pirmizrāde iestudējumam „Kaija-1” notiks 15. oktobrī pl.18.30, nākamās izrādes – 16. oktobrī pl.18.00, 26. novembrī pl.18.30.

Pirmizrāde iestudējumam „Kaija-2” notiks 17. oktobrī pl.18.00, nākamā izrāde – 27. novembrī pl.18.00.

Informācija par atlaidēm
Skatītājiem, kuri vēlēsies apmeklēt abas izrādes, tiek piedāvāta atlaide biļešu iegādei uz otru izrādi. Atlaide būs pieejama pirkumiem jebkurā „Biļešu paradīze” kasē, taču ne internetā. Biļešu rezervācija: 654 26520.
Iegādājoties biļetes uz abām izrādēm viena pirkuma ietvaros, tiks piešķirta 50% atlaide otras izrādes biļetes iegādei.

Veicot otras izrādes biļetes pirkumu vēlāk, „Biļešu paradīzes” kasē būs jāuzrāda izrādes „Kaija-1” vai „Kaija-2” biļeti, un otras izrādes biļetes iegādei tiks piemērota 20% atlaide. Saņemt atlaidi varēs uz jebkuru „Kaija-1” vai „Kaija-2” izrādi visas sezonas garumā.

Biļetes: Daugavpils teātra kasē (654 26520), Biļešu paradīze kasēs un internetā www.bilesuparadize.lv.

Izrādes pieejamas apmeklējumam personām, kuras ir vakcinētas pret Covid-19 vai pārslimojušas to pēdējo sešu mēnešu laikā. Ierodoties teātrī, skatītājiem būs jāuzrāda personalizēta ieejas biļete, personu apliecinošs dokuments un sadarbspējīgs digitālais Covid-19 sertifikāts.

Projekts „Kaija. Izmeklēšana” tapis ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu.

Informācija:
Daugavpils teātris