Hover

Starptautiskais akordeona mūzikas festivāls Daugavpilī – tradīcijas un eksperimenti (VIDEO)

 29.10.2019
Starptautiskais akordeona mūzikas festivāls Daugavpilī – tradīcijas un eksperimenti (VIDEO)

No 24. līdz 26. oktobrim Daugavpilī norisinājās XVI Starptautiskais akordeona mūzikas festivāls, kas pulcēja kopā mūziķus no Latvijas, Lietuvas, Baltkrievijas, Polijas, Krievijas, Ukrainas un Francijas. Šī tradicionālā pasākuma ietvaros norisinājās arī Valērija Hodukina XI Starptautiskais jauno akordeonistu konkurss.

Kopš 1989. gada šis festivāls tiek rīkots ik pēc diviem gadiem un piesaista akordeona mūzikas meistarus no visām pasaules malām. Izpildītājiem un pedagogiem šī ir lieliska iespēja dalīties pieredzē, uzzināt par jaunākajām tendencēm mūzikas pasaulē, kā arī parādīt savu profesionālo prasmju izaugsmi.

Festivāla organizatori – Daugavpils Kultūras pārvalde, Latviešu kultūras centrs, Staņislava Broka Daugavpils mūzikas vidusskola un Latvijas Akordeonistu asociācija atzīmē, ka mūsu valstī šis instruments mēdz vairāk interesēt vecāko paaudzi, savukārt citās valstīs par to arvien vairāk interesējas jaunie cilvēki. Piemērs tam – festivāla dalībnieki – grupa “Etnos Ensemble” no Polijas.

Sižetu un informāciju sagatavoja Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.