Hover

Šmakovkas muzejs svin trīs gadu dzimšanas dienu

 04.06.2019
Šmakovkas muzejs svin trīs gadu dzimšanas dienu

1.jūnijā Daugavpils Šmakovkas muzejā norisinājās muzeja 3 gadu darbībai veltīts pasākums. Latgaliešu tradicionālajam dzērienam veltītais muzejs īsā laikā ir iekarojis popularitāti kā pievilcīgs tūrisma objekts, 3 gadu laikā muzeju ir apmeklējuši 30 tūkstoši tūristu no 71 valsts.

Šmakovkas muzeja 3 gadu dzimšanas dienas svinībās apmeklētajiem bija iespēja piedalīties Mārča Feldberga un viņa “kandžas laboratorijas” rīkotajā meistarklasē. Šmakovkas muzejs šogad gribēja izcelt ne tikai latgaliešu stiprā dzēriena stāstu bet arī parunāt par citu trīs Latgalē dzīvojošo tautu stiprajiem grādīgajiem mājās ražotajiem dzērieniem. Poļu biedrības “Promeņ” pārstāvji sanākušajiem stāstīja par poļu tradicionālo mājās gatavoto zubrovku. Ukraiņu biedrība “Mrija” teica, ka kas gan tie par ukraiņiem bez tradicionālās ukraiņu gorilkas. Un visbeidzot Daugavpils Baltkrievu kultūras centrs ar lustīgām dziesmām noslēdza koncerta programmu.

Pasākuma laikā apmeklētājiem bija iespēja arī darboties keramiķa Valda Grebeža veidotajā meistarklasē, kur katram bija iespēja paņemt izgatavoto māla svilpaunieku sev līdzi uz mājām par piemiņu no pasākuma.

Šmakovkas muzejs aktīvi iesaistās izglītojošā darbībā: tajā ir apkopoti eksponāti un liecības, kas stāsta par pārmērīgas alkohola lietošanas kaitīgumu un cīņu ar šo problēmu sabiedrībā. Pasākuma noslēgumā tika novadīta bezmaksas ekskursija par Latgales kulinārā mantojuma tematiku muzejā.

No savas dzimšanas dienas 1. jūnijā Šmakovkas muzejs visus apmeklētājus vasaras periodā gaida bez brīvdienām no plkst. 11.00 līdz plkst. 19.00.