Hover

Sanktpēterburgas dramatiskā teātra izrāde „Precības” Daugavpilī

 17.10.2018
Sanktpēterburgas dramatiskā teātra izrāde „Precības” Daugavpilī

7. novembrī, plkst. 18.30, Daugavpils teātrī notiks Sanktpēterburgas dramatiskā teātra „Na Vasiļjevskom” viesizrāde „Precības”.

Šis N. Gogoļa darbs, šķiet, ir pats jautrākais. Režisora Vladimira Tumanova versijā skatītāji ieraudzīs ļoti jautru izrādi par mīlestību ar dzirkstošu humoru un asprātīgiem jokiem. Visi N. Gogoļa lugas varoņi, katrs savā manierē, atrodas likteņa pārmaiņu gaidās, sapņo par personīgo laimi.
Neizlēmīgs bildinājums no pārliecināta vecpuiša Podkoļosina, viņa nenogurdināmā drauga Kočkarjova enerģiskā iejaukšanās, kuram arī pašam ir savs precību stāsts, līgavaiņu rinda pie apjukušās līgavas, mīlas fantāzijas un cerības, gaidāmās kāzas un finālā līgavaiņa izmisīgais lēciens pa logu ārā, – šo sižetu apvij kāda mistika, dzīves apvārsnis uz smalkas robežas starp nomodu un sapni. Tajā ir viss Gogolis, kura radošajos darbos komiskais ir neatdalāms no traģiskā, kura stihija, kā uzskatīja Vladimirs Nabokovs, ir nejēdzība un absurds.

Režisors Vladimirs Tumanovs ir pazīstams ar savu spēju izvilkt no klasiskas lugas negaidītu vēstījumu, pateicoties paradoksālam lomu sadalījumam un oriģinālam iestudējumam. Izrādes vizuālo noformējumu veidoja Krievijā un ārzemēs pazīstams scenogrāfs, „Zelta sofīts”, „Zelta maska” un Krievijas Federācijas Valsts prēmijas laureāts Semjons Pastuhs.

Izrādes ilgums: 2 stundas 45 minūtes kopā ar pārtraukumu. Vecuma ierobežojums: 16+.

Biļetes – Daugavpils teātra kasē (654 26520), Biļešu paradīze kasēs un internetā www.bilesuparadize.lv.

Informācija: Daugavpils teātris