Hover

Rotko centrā jaunās izstāžu sezonas atklāšana

 07.11.2017
Rotko centrā jaunās izstāžu sezonas atklāšana

99. Latvijas Republikas proklamēšanas gadadienas priekšvakarā, 16. novembrī plkst. 16:00 Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā jaunās izstāžu sezonas atklāšana – ZIEMEĻNIECISKAIS ŠARMS.

Jaunā izstāžu sezona Rotko centrā apvieno ziemeļniecisko mieru, atturīgumu, minimālismu un lakonismu formās, krāsā un radošajā domāšanā.

Sezona pārsteigs ikvienu mākslas interesentu ar DĀŅU MĀKSLINIEKU GRUPAS projektu „Trans-figuration”, kurā iezīmējas ne tikai aktuālais Dānijas laikmetīgajā mākslā, bet arī jaunākās iespējas mākslas zinātnē un tehnoloģijās.
Spilgti atšķirīgu skatījumu un rokrakstus glezniecībā iezīmē lietuviešu mākslinieks RIČARDAS GARBAČAUSKAS un norvēģu māksliniece BEATE GJERSWOLD. Formas plastiku keramikas darbu izstādēs uzbur mākslinieces UNA GURA, un SILVIJA ŠMIDKENA. EGILA ROZENBERGA pietāte pret klasisko tekstilmākslas izpildījumu pretstatā ar PĒTERA SIDARA nerimstošo alku eksperimentēt ir kā spēle ar kontrastiem, apliecinot tekstilmākslas daudzveidību.
Ziemeļu sezona, tuvojoties ziemai, ienes īpašu šarmu, noskaņu, harmoniju un nelielu uguns dzirksti, kas sasildīs ikviena domas, gaidot jaunu pavasari.

Izstāžu sezonas atklāšanas pasākuma laikā no plkst. 16:00 līdz 17:00 jaunās izstādes būs iespēja skatīt bez maksas.
Jaunā izstāžu sezona ikvienam interesentam būs pieejama līdz 2018. gada 14. janvārim.

Sīkāka informācija un izstāžu anotācijas:http://www.rothkocenter.com/ekspozicijas
Pasākumu atbalsta: Daugavpils pilsētas dome, Valsts Kultūrkapitāla fonds, Latvijas Republikas vēstniecība Norvēģijas karalistē, Caparol, Valmiermuižas alus darītava, Devona.

Publicitātes foto:- Pēteris Sidars Bez nosaukuma (fragments), autortehnika, 2017
Kontaktinformācija:Māris Čačkamaris.cacka@daugavpils.lv+371 65430246