Hover

Rīgas ielas svētki aicina uz sajūtu pastaigu

 07.09.2022
Rīgas ielas svētki aicina uz sajūtu pastaigu

17.septembrī no plkst. 20.00 līdz 23.00 Daugavpilī notiks ikgadējie Rīgas ielas svētki un šogad to tēma ir “Viena pils – divi krasti”. Rīgas iela iezīmēs Daugavas straumi, kas iegriezīs radošo impulsu ar dzirkstošu mūziku, straujām dejām, mutuļojošām krāsu spēlēm un dziļām emocionālām sajūtām.

Jau izsenis Daugavas ūdeņu straume glāsta divu novadu pilsētas krastus, kuri tik spilgti iezīmē Daugavpils sēlisko un latgalisko piederību vēsturei, cilvēkiem, neparastajam un daudzveidīgajam, kas gadu desmitiem bija tik tuvu un reizē tik tālu. Daugavas labais un kreisais krasts mūsu pilsētā dažkārt ir bijis katrs savā valstī, savā pasaulē. Grīvas un Daugavpils pilsētas rakstīja katra savu vēsturi, līdz kļuva par vienotu kultūrtelpu, vienu pilsētu. Vienības tilta pakājē izveidojās jauna “viena pils ar diviem krastiem”. Tā sevi spilgti iezīmē ar specifisko lietu kārtību, kura ir tikpat untumaina un rāma kā Daugavas straumes nestie ūdeņi! “Viena pils – divi krasti” – tas ir stāsts par mums, par mūsu radošo varēšanu, par mūsu pilsētu pie upes, kas pasaulei dāvinājusi tik daudz izcilu personību. Arī šobrīd mūsu pilsētā dzīvo un darbojas cilvēki, kuri dara no sirds un piedalās kopējā krāšņā stāsta tapšanā, atainojot mūsu pašu un mūsu priekšgājēju sajūtas, emocijas un izjūtas.

Vai jūs zinājāt, ka Daugavpils Liginišķu mototrase reiz bija labākā Baltijā, savukārt Kalkūnos tapa slavenie sarkanie ķieģeļi, kuri izmantoti Daugavpils būvniecībā? Grīva tagad ietilpst Sēlijas vēsturiskajā zemē, bet reiz bija Kurzemes hercogistē. Gajoka apkaimē reiz cieši līdzās darbojās pilsētas podnieki un kalēji un kur vēl stāsts par Ruģeu un Grīvas lidlaukiem! Aicinām iekāpt sajūtu straumē un pamanīt abus krastus, baudīt nesteidzīgu pastaigu un iepazīt, izzināt Daugavpili un tās vēsturi caur krāsu, kustību, skaņu un formu stāstiem.

Rīgas ielas svētkus rīko Daugavpils pilsētas pašvaldības Kultūras pārvalde.

Informācija: Daugavpils pilsētas pašvaldība