Hover

Pētera Postaža personālizstāde “Veltījums Daugavpilij” Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā

 13.10.2021
Pētera Postaža personālizstāde “Veltījums Daugavpilij” Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā

Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā no 15.10.2021. līdz 30.01.2022. tiks atklāta Pētera Postaža personālizstāde.

Gleznotājs, Latvijas Mākslas akadēmijas profesors Pēteris Postažs dzimis 1940. gadā Jelgavā. Profesionālo izglītību ieguvis J. Rozentāla Rīgas mākslas vidusskolā (1954-1958), pēc tam Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības nodaļā (1958-1964), ko absolvējis prof. E. Kalniņa vadībā, vēlāk stažējies Pēterburgas Mākslas akadēmijā. Lielu daļu savas enerģijas un zināšanu ieguldījis darbā ar Latvijas Mākslas akadēmijas studentiem, kur nostrādāti 48 darba gadi.

Bagātā darba mūža ikdienas neatņemama sastāvdaļa joprojām ir glezniecība. Vitalitāte un prieks staro no mākslinieka Pētera Postaža niansētas krāsu gammas piepildītajām gleznām. Gleznu daudzveidīgie sižeti kā liecinieki stāsta par raibajām dzīves ainavām, kuras veido krāšņu stāstu par Latviju. Mākslinieks uzsver, ka viņa mākslas darbu pamatideja ir latviešu glezniecība. Vienlaikus mākslinieks rūpējas, lai tā būtu arī visiem pieejama, dāsni dāvinādams savu darbu kolekcijas. Savus darbus Pēteris Postažs jau dāvinājis Krāslavas, Jelgavas, Valmieras, Valkas, Preiļu un citu pilsētu muzejiem. Savukārt, personālizstādē “Veltījums Daugavpilij” skatāmie 17 mākslinieka lielformāta darbi nonāks Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeja krājumā. Pēteris Postažs stāsta: “Jau agrā bērnībā es visur, kur gāju ciemos, vēroju gleznas. Un tā man tā sajūta par mākslu radās. Glezniecība – tā ir krāsa. Glezniecība var būt gan daudzkrāsaina, gan mazkrāsaina. Svarīgi, lai krāsa būtu niansēta. Glezniecība ir viss mans darba mūžs”.

Pēteris Postažs sarīkojis daudzas personālizstādes Rīgā un citās Latvijas pilsētās. Regulāri piedalījies grupu izstādēs Latvijā, Lietuvā, Krievijā, Somijā, Zviedrijā, Itālijā, Vācijā, Austrijā un daudzviet citur. Viņa darbi atrodas Latvijas Nacionālā mākslas muzeja un Latvijas Mākslinieku savienības, Krievijas Federācijas Kultūras ministrijas un Krievijas Mākslas fonda īpašumā, kā arī daudzās privātkolekcijās Latvijā un ārvalstīs.

Izstādes atklāšanas pasākums notiks 15. oktobrī plkst. 15:00 Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeja Pasākumu zālē (Rīgas 8). Ieeja būs iespējama, uzrādot derīgu Covid-19 vakcinācijas/izslimošanas sertifikātu, kas būs jāuzrāda kopā ar personu apliecinošu dokumentu. Aicinām visus interesentus novērtēt veltījumu Daugavpilij un izbaudīt izstādi Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā!

Informācija:
Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejs