Hover

Ziemassvētku eglīšu rotājumu izstāde “Latvju raksti mālā”

Ziemassvētku eglīšu rotājumu izstāde “Latvju raksti mālā”

Datums: 12.12.2018 - 15.01.2019

Laiks:

Norises vieta: Latgales Centrālās bibliotēka, Rīgas iela 22a, Daugavpils


Latgales Centrālās bibliotēkas Nozaru literatūras sektorā skatāma Daugavpils pilsētas mājturības un vizuālās mākslas skolotāju darināto Ziemassvētku eglīšu rotājumu izstāde “Latvju raksti mālā”.

Izstādē skatāmi 85 rokdarbi – seno latvju zīmju atveidi mālā. Tos darinājuši 18 mājturības un vizuālās mākslas skolotāji no 12 Daugavpils skolām. Darbi eksponēti uz vienas no bibliotēkas Ziemassvētku eglēm. Mālā veidotās latviešu senču zīmes kā veltījums Latvijas simtgadei tapa meistarklases ietvaros, kas oktobrī norisinājās Daugavpils Māla mākslas centrā. Meistarklasi vadīja Daugavpils Saskaņas pamatskolas vizuālās mākslas skolotāja – māksliniece, keramiķe Una Gura.

Senatnē ticēja, ka zīmēm piemīt neparasts spēks un īpaša enerģija. Vairāki radošo darbu autori veidojuši mūžīgās kustības un dzīvības simbolu Sauli, rīta zvaigzni Ausekli, gudrības simbolu Zalkti, labklājības un bagātības simbolu Jumi. Izstādē apskatāmas arī citas latviešu zīmes, kas darinātas gravējuma un spiešanas tehnikā. Neparastākie raksti ir veidoti, izmantojot vijuma un pinuma tehniku.

Izstāde “Latvju raksti mālā” apskatāma Latgales Centrālās bibliotēkas Nozaru literatūras sektorā no 12. decembra līdz 15. janvārim. Izstāde tiks atklāta 20. decembrī plkst. 16.00. Atklāšanas pasākuma izskaņā interesentiem būs iespēja piedalīties Daugavpils 10. vidusskolas skolotājas Ingas Vasiļjevas vadītā meistarklasē un darināt eglīšu rotājumus no auduma.

Izstādi rīko Daugavpils pilsētas izglītības pārvaldes mājturības un vizuālās mākslas skolotāju metodiskā apvienība sadarbībā ar Latgales Centrālo bibliotēku.

 

Papildus informācija:
Latgales Centrālās bibliotēka
www.facebook.com/lcb.lv