Hover

Vijas Tenisas eņģeļu kolekcijas izstāde “Zem eņģeļa spārna”

Vijas Tenisas eņģeļu kolekcijas izstāde “Zem eņģeļa spārna”

Datums: 07.12.2021 - 16.01.2022

Laiks:

Norises vieta: Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejs, Rīgas iela 8, Daugavpils


Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā no 07.12.2021. līdz 16.01.2022. būs skatāma kolekcionāres un Daugavpils muzeja darbinieces Vijas Tenisas eņģeļu izstāde.

Vijas Tenisas dzimtā puse ir Jūrmala, taču jau agrā bērnībā vecāki pārcēlušies uz Daugavpili un Vijas bērnība norisinājās gan pie brīnišķīgiem vecvecākiem, kur viņa baudījusi jūras šalkas un tikusi ieskauta zaļo mežu ielokā, gan Daugavpilī, kur uzsākusi skolas gaitas. Tam sekoja studijas augstskolā un tad arī pašai sava ģimene. Par eņģeļu kolekcionēšanas iemesliem Vija saka: “Man vienkārši patīk pozitīvi brīži dzīvē, un eņģeļi ir tas, kas man patīk”, piebilstot, ka “Eņģeļi mūsmājās dzīvo jau kādus gadus piecpadsmit, varbūt pat vairāk. Lielākoties eņģelīši ir dāvināti, un tāpēc man tik mīļi… Radi un draugi zina, ka vienmēr būšu priecīga kādu saņemt savā pulciņā.”

Eņģeli ir kā saules gaisma vai spīdekļi, kas atnes gaismu, apskaidrības enerģiju, skaidru prātu. “Katrā cilvēkā ir eņģelis”, uzskata viņa. Vija Tenisa ir ne tikai eņģeļu kolekcionāre, bet arī ilggadēja Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeja ekspozīciju un izstāžu uzraudze.

Izstādes “Zem eņģeļa spārna” ietvaros tika rīkots konkurss “Eņģeļu stāsti” pirmsskolas, sākumskolas un pamatskolas bērniem, kuru uzdevums bija uzzīmēt vai izveidot savu eņģeli, iemūžināt to fotogrāfijā, un atsūtīt digitālā formātā muzejam līdz 5. decembrim. Saņemtie darbi tika publicēti Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeja Facebook lapā, kur līdz 2022. g. 9. janvārim notiek balsojums par skatītāju simpātiju balvām.

Papildus svētku noskaņojumu izstādē veidos Alisa May & vokālas studijas “Wonderland” dalībnieki ar šai izstādei veltītu audioprogrammu.

Izstādes atklāšanas pasākums notiks 7. decembrī plkst. 16.00 Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeja muzejpedagoģiskajā telpā (Rīgas iela 8), ieeja no pagalma puses. Ieeja būs iespējama, uzrādot derīgu Covid-19 vakcinācijas/izslimošanas sertifikātu, kas būs jāuzrāda kopā ar personu apliecinošu dokumentu. Izstādes laikā aicinām atbalstīt muzeja rīkoto labdarības akciju, ziedojot saldumus, pēc iespējas atsevišķi iesaiņotus, vai pašu izgatavotus darinājumus Daugavpils psihoneiroloģiskās slimnīcas Sociālās aprūpes institūcijas (pansionāta) klientiem ar smagām garīgās veselības saslimšanām.

Aicinām ikvienu apmeklēt izstādi un izjust Ziemassvētku brīnumu!

 

Informācija:
Sintija Lukjanska
Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeja
komunikācijas un sabiedrisko attiecību speciāliste
sintija.lukjanska@daugavpils.lv
tālr.: 20203713, 65424155
www.dnmm.lv