Hover

VII MŪZIKAS UN MĀKSLAS FESTIVĀLA “DAUGAVPILS RESTART 2018” ATKLĀŠANAS KONCERTS

VII MŪZIKAS UN MĀKSLAS FESTIVĀLA “DAUGAVPILS RESTART 2018” ATKLĀŠANAS KONCERTS

Datums: 03.09.2018 - 14.09.2018

Laiks: 00:00

Norises vieta: Vienības nama koncertzāle, Rīgas iela 22a, Daugavpils


14. septembrī Vienības nama koncertzālē, plkst. 18.00, notiks Eiropas Kultūras mantojuma gadam veltīts koncerts “300 gadi pirms Latvijas. Latvijas baroka mūzika”.

Koncerta dalībnieki: Baroka orķestris COLLEGIUM MUSICUM RIGA, Diriģents Māris KUPČS. Solisti: Ilze GRĒVELE (soprāns), Monta MARTINSONE (soprāns), Rinalds KANDALINCEVS (baritons), Valmieras drāmas teātra aktieris Ivo MARTINSONS, baroka koris COLLEGIUM CHORO MUSICI RIGA.

Koncerts ikvienam interesentam piedāvās ceļojumu laikā uz 17. un 18. gs. Rīgu un Kurzemi, kad pilsētas mūzikas, literatūras un teātra dzīvē darbojās un ar to pastarpināti bija saistītas tādas ievērojamas personības kā Vecais Stenders, Kārlis Heinrihs Grauns, Johans Ādams Hillers, Johans Fišers u.c.

Latvijas baroka mūzika ir fenomens, par kuru vairums Latvijas sabiedrības nezina vai nelabprāt runā, jo pēdējo gadu atklājumi šajā jomā īpaši senās mūzikas kontekstā būtiski maina Latvijas teritorijas 17. un 18. gadsimta vēsturi, un šobrīd neapšaubāms ir fakts, ka “Apgaismības laikmets” līdzīgi kā citās Eiropas valstīs, bija aktuāls arī pie mums. Pateicoties baroka orķestra Collegium Musicum Riga dalībai ārvalstu festivālos Lietuvā un Francijā, ārzemju publika ar sajūsmu ir uzņēmusi mūsu dārgumus jeb Latvijas baroku, atzīmējot tā augstvērtīgo un eiropeisko kompozīcijas un atskaņošanas veidu, vienlaicīgi tam esot ar savdabīgu Baltijas jūras reģiona kolorītu. Diemžēl par šo tematu un ārkārtīgi interesantajiem mūzikas pētījumiem ir pieejama tikai neliela informācija, tādēļ būtiski ir apzināt Latvijas vēsturiskās teritorijas gaitas, tās ietekmi uz vēstures procesiem kopumā un iepazīstināt ikvienu Latvijas iedzīvotāju ar tā laika komponistiem un viņu devumu.

 

Biļetes: Vienības nama koncertzāles kasē darba dienās no plkst. 16.30 – 18.30. Cena 3.00 EUR.

Informācija: Latviešu kultūras centrs, tālr. +371 65426991, www.vienibasnams.lv

 

Papildus informācija:
www.daugavpilsrestart.lv
www.daugavpils.lv
www.kultura.daugavpils.lv