Hover

Vienības nama “TRADĪCIJU MĀJĀ” māla mūzikas instrumentu izstāde “Svilpaunieki Plus”

Vienības nama “TRADĪCIJU MĀJĀ” māla mūzikas instrumentu izstāde “Svilpaunieki Plus”

Datums: 06.08.2020 - 30.09.2020

Laiks:

Norises vieta: Vienības nams “Tradīciju māja”, Rīgas ielā 22a, Daugavpils (ieeja no Saules ielas)


Daugavpils Latviešu kultūras centrā Ingas un Aleksandra Maijeru veidoto māla mūzikas instrumentu izstāde “Svilpaunieki Plus”,  Vienības namā “Tradīciju mājā”, Rīgas ielā 22a, Daugavpilī (ieeja no Saules ielas).

 

Inga Maijere un Aleksandrs Maijers jau vairāk nekā divdesmit gadus  izgatavo skaņu rīkus – svilpauniekus, stabules, vargānus, māla zvanus un zvārguļus, grabuļus un citas perkusijas. Šo amatu viņi apguvuši pašmācības ceļā, daudz laika veltot dažādu materiālu un mūzikas instrumentu izpētei, eksperimentējot ar skaņu un formu, īpaši pievēršot uzmanību skaņurīku estētiskajam izskatam un iespējai tos izmantot profesionālajā muzicēšanā. Meistari, ilggadēji sadarbojas ar tautas mūzikas salonu ”Upe”, piedalās amatniecības gadatirgos Latvijā un kaimiņu zemēs. Ingas veidotos svilpauniekus izmanto arī mūziķi un komponisti savā jaunradē, daudzi viņas darbi ir aizceļojuši tālu prom no Latvijas.

 

Izstādē “Svilpaunieki Plus” tiek eksponēti Ingas Maijeres veidotie māla mūzikas instrumenti, uzskaņotie ar Aleksandra Maijera dalību. Izstādi papildina multimediāla izgatavoto skaņurīku retrospekcija un skaņas celiņš, kura ierakstā tika izmantoti Ingas un Aleksandra veidotie mūzikas instrumenti.

 

Izstāde būs apskatāma līdz 30.09.2020.

 

Pirmdiena: brīva
Otrdiena – svētdiena:  10.00 – 18.00
Pusdienu pārtraukums: 12.00 – 13.00

 

Iepriekš piesakoties pa tālruni: +371 22425156.

 

Ieeja bez maksas.

 

Informācija:
Latviešu kultūras centrs
+371 29118992
www.vienibasnams.lv