Hover

Ulda Zutera glezniecības izstāde “Reiz BIJA”

Ulda Zutera glezniecības izstāde “Reiz BIJA”

Datums: 23.10.2019 - 30.12.2019

Laiks:

Norises vieta: Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejs, Rīgas iela 8, Daugavpils


Uldis Zuters ir pazīstams latviešu gleznotājs, kurš savos darbos eļļas tehnikā iemūžina dabas un pilsētu ainavas. Mākslinieks dzimis 1941. gada 7. septembrī Rīgas rajona Sidgundas pagastā. Absolvējis Latvijas Mākslas akadēmiju, ilgus gadus strādājis par skolotāju un mākslinieku noformētāju Jelgavā, bet kopš 1998. gada ir dizainers Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā.

 

Jau vairāk nekā 50 gadus Uldis Zuters aktīvi piedalās tēlotājmākslas izstādēs Latvijā un citās valstīs, kur guvis dažādus apbalvojumus un mākslas cienītāju simpātijas. Šogad mākslinieka glezna “Pa ceļam. Ziema” nominēta konkursizstādē “Jāzepa Pīgožņa balva Latvijas ainavu glezniecībā”. Pagājušajā gadā glezna “Aiz loga putina” ieguva galveno balvu konkursizstādē “Ziemas sapnis”, bet 2017. gadā konkursizstādē “Ģederta Eliasa balva par lauku tēmas atspoguļojumu Latvijas glezniecībā” glezna “Jaunsaimniecība mežmalā” saņēma skatītāju simpātiju balvu.

 

Ainava ir mākslinieka galvenais žanrs, tā ir viņa – Ulda Zutera ainava, kādu viņš to redz, kā viņš to glezno un kādā jūtas vislabāk. Mākslinieka darbi skatāmi Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā, Jelgavas Pils muzejā, Dobeles un Preiļu novadpētniecības muzejos, kā arī vairākās privātkolekcijās Latvijā un ārzemēs. Bet nu, arī mākslas cienītājiem Daugavpilī būs iespēja aplūkot Ulda Zutera gleznas, kā arī tikties ar pašu mākslinieku izstādes “Reiz BIJA” atklāšanas pasākumā 23. oktobrī plkst. 15.00 Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā.

 

Ulda Zutera glezniecības izstāde “Reiz BIJA” Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā apskatāma no 23. oktobra līdz 30. decembrim.

 

Izstādē apkopoti mākslinieka darbi, kas tapuši vairāk nekā 30 gadu periodā.

 

Vairāk:
Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejs