Hover

MĀLA MĀKSLAS CENTRA STIKLA GALERIJAS LOGOS APSKATĀMA IZSTĀDE

MĀLA MĀKSLAS CENTRA STIKLA GALERIJAS LOGOS APSKATĀMA IZSTĀDE

Datums: 21.04.2021 - 14.05.2021

Laiks:

Norises vieta: Daugavpils Māla mākslas centrs, 18.Novembra iela 8, Daugavpils


Neskatoties uz joprojām sarežģīto situāciju pasaulē, Tautas lietišķās mākslas studijas „Latgale” jubilejas gads turpinās, līdz ar to Daugavpils Māla mākslas centrs Mākslas dienu ietvaros prezentē izstādi citā formātā – aiz stikla.

 

Podniecība ir viena no senākajām tautas mākslas izpausmēm. Latgales keramika saglabājusi visspilgtākās novada podniecības tradīcijas un ieguvusi lielu popularitāti ne tikai Latgalē, bet arī pārējā Latvijā un ārpus tās robežām. Latgales keramikas aizsākumi Daugavpilī saistāmi ar podnieka Staņislava Vilcāna (1918-2001) ierašanos pilsētā pagājušā gadsimta septiņdesmitajos gados. Šajā laikā Latgales podniecībā vērojams vispārējs uzplaukums, un Staņislavs Vilcāns ap sevi pulcēja kuplu podniecības amata sekotāju skaitu.

 

1980. gadā Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeja paspārnē tika dibināta Tautas lietišķās Mākslas studija „Latgale”, kuras keramiķi saglabā, kopj un popularizē Latgales podniecības tradīcijas jau 40 gadu garumā. Laika gaitā studijas dalībnieku skaits ir mainījies, pašlaik studijā aktīvi darbojas 11 keramiķi, kuri līdzās Latgales keramikas tradīciju kopšanai rada jaunus paņēmienus un formas.

 

Keramikas izstāde „10×4” turpināsies līdz 14.maijam Daugavpils Māla mākslas centrā. Izstāde ir apskatāma darba dienās no ielas puses saistībā ar valdības noteiktajiem drošības pasākumiem Covid-19 izplatības mazināšanai.

 

Informācija:

Daugavpils pilsētas dome