Hover

TEKSTILDARBU IZSTĀDE “TICOT, MĪLOT UN GAIDOT”

TEKSTILDARBU IZSTĀDE “TICOT, MĪLOT UN GAIDOT”

Datums: 10.11.2021 - 26.12.2021

Laiks:

Norises vieta: Saules iela 2, Daugavpils


Profesionālās izglītības kompetences centra Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskolas “Saules skola” Tekstilizstrādājumu dizaina izglītības programmas audzēkņi  turpina iepazīstināt skatītājus ar saviem darbiem. Šoreiz tā ir izstāde “TICOT, MĪLOT UN GAIDOT”, kas no 10. novembra apskatāma SAULES SKOLAS skatlogā – jaunajā izstāžu zālē  Saules ielā 2.

 

Šeit ir pārdomas par pelēko, tumšo laiku, kad liekas, ka daba ir pazaudējusi krāsas. Te ir stāsts par  šo neparasto laiku, kad tik svarīgas labas domas, ticība un pacietība. Šeit ir pārdomas par mums, latviešiem. Par ziemeļnieku tautu, kas spēj starp balto un melno atrast tik daudz nokrāsu, pustoņu saspēles, gleznieciskuma. Tekstilmākslinieki  glezno ar diegiem un audumiem, vilnu un citiem materiāliem.

 

Danielas Levkovas veidotajās šallēs var ietīties  un noslēpties no aukstuma un vēja. Tās ir veidotas  no pašdarināta filca strēmelēm un vilnas diegiem. Vijas Malnačas filcētajos tērpos būs silti un ērti.  Perforācijas elementi papildina tērpa kopainu. Kursa darbos veidotie spilveni ir gan tradicionālajās tehnikās, gan pērlīšu tehnikā, gan ilgtspējīgā dizaina risinājumi. Aplikācijas tehnikā darinātās virssegas var uztvert kā grafikas mākslas darbu, kur līnijas vijas un krustojas, radot asociācijas ar rudens līniju ritmiem dabā.

 

Katrā no darbiem ir parādīta profesionāla pieeja darbā ar tehniku un materiālu. Saules skola lepojas ar skolas audzēkņu un absolventu izgatavotajiem tekstildarbiem, kas jau kļuvuši par mūsu “Zelta fondu”.

 

Izstāde veltīta Latvijas valsts svētkiem un būs apskatāma līdz pat Ziemassvētkiem, kad gaisma sāks savu ceļu pretī pavasarim.

 

DAUDZ  LAIMES, LATVIJA ! 

 

Informācija:
Daugavpils pilsētas dome