Hover

Tautas lietišķās mākslas studiju izstāde „Keramika Pinumi Tekstīlijas”

Tautas lietišķās mākslas studiju izstāde „Keramika Pinumi Tekstīlijas”
Datums: 28.10.2022 - 13.01.2023
Laiks:
Norises vieta: Daugavpils Māla mākslas centrs, 18. novembra iela 8, Daugavpils
 

No 28.oktobra Daugavpils Māla mākslas centrā skatāma Tautas lietišķās mākslas studiju (TLMS) „Latgale”, „Klūga” un „Bauska” izstāde „Keramika Pinumi Tekstīlijas”.

 

Izstādē aplūkojami pinēju darbi, kuri demonstrē daudzveidīgu klūgu pīšanas tehniku un plašu izstrādājumu klāstu, rokdarbnieču lielform āta tekstīlijas darbi, kas tapuši dažādās tehnikās, keramiķu neatkārtojamie trauki un plastiskie veidotie darbi un daudz kas cits.

 

Studija „Latgale” saglabā vienu no senākajām tautas mākslas nozarēm – podniecību. Studijā darbojas keramiķi, kuri līdzās ne tikai Latgales keramikas tradīciju kopšanai, bet arī pievēršas mūsdienīgai keramikas mākslai. Studija “Bauska” rūpīgi kopj latviešu rokdarbu tradīcijas, darbojas kā muzeja nodaļa, kas pēta, apkopo un popularizē tautas mākslas tradīcijas, palīdz pilnveidot aušanas un rokdarbu prasmes, kā arī apmāca jaunās audējas un  rokdarbnieces. Studijas „Klūga” dalībnieki nepārtraukti pilnveido savu meistarību, ievieš jaunus pinēju tehnikas paņēmienus, uzlabo materiāla apstrādes kvalitāti, saglabājot tā dabiskās īpašības.

 

Izstāde būs pieejama apmeklētājiem līdz 13.janvārim, no trešdienas līdz sestdienai no 12:00 līdz 18:00 un svētdienās no 12:00 līdz 16:00.

 

Visi laipni gaidīti Daugavpils Māla mākslas centrā, 18.novembra ielā 8.

 

Informācija:
Daugavpils Māla mākslas centrs
Nellija Dzalba
tālr .28210412