Hover

Stikla skulptūru izstāde “Zilie zirgi ezerā”

Stikla skulptūru izstāde “Zilie zirgi ezerā”

Datums: 09.07.2021 - 29.09.2021

Laiks:

Norises vieta: Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejs, Rīgas iela 8, Daugavpils


Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā no 9.07.2021. līdz 29.09.2021. tiks atklāta Andas Munkevicas stikla skulptūru izstāde “Zilie zirgi ezerā”.

 

Anda Munkevica – izcila latviešu stikla māksliniece, kas ir apliecinājusi sevi, kā spilgtu un unikālu parādību Latvijas lietišķās mākslas – stikla dizaina zvaigznājā. Fundamentālās zināšanas un jaunu māksliniecisko izteiksmes līdzekļu meklējumi stikla mākslas tehnoloģijā ir ierindojušas Andu Munkevicu Baltijas un Eiropas stikla dizaina virsotnē. Māksliniece godam ir pārstāvējusi Latviju Baltijā un Eiropā. Viņas māksla ir augstu vērtēta un apbrīnota. Māksliniece regulāri reprezentē Latviju nozīmīgos stikla mākslas forumos Pasaulē un Eiropā.

 

Anda Munkevica savā daiļradē balstās uz Baltijas stikla mākslas tradīcijām, īpaši akcentējot Latvijas vitrāžistu unikalitāti, Lietuvas monumentālā stikla skolu un Igaunijas stikla dizaina minimālismu. Perfektās zināšanas, kuras māksliniece ir ieguvusi Latvijas Mākslas Akadēmijā un stikla mākslas centros – Pilchuk Glass School, Eastlake Glass studio, Pratt Fine Art Centre (ASV) ir devušas izcilus rezultātus.

 

Mākslinieces darbi ir izaicinoši, monumentāli vērienīgi, kas apliecina nevainojamu tehnikas un tehnoloģiju pārzināšu. Tai pašā laikā tie pārsteidz ar smalku emocionālu piepildījumu.

 

Anda Munkevica ir sarīkojusi 14 personālizstādes Latvijā un ārzemēs, piedalījusies vairāk nekā 60 grupu izstādēs, festivālos, biennālēs un simpozijos Latvijā, Lietuvā, Igaunijā, Somijā, Norvēģijā, Dānijā, Luksemburgā, Nīderlandē, Beļģijā, Vācijā, Francijā, Čehijā, Ungārijā, Ukrainā, Krievijā, Ķīnā, Japānā, Austrālijā, ASV. Nominēta un saņēmusi balvas, goda rakstus un atzinības zīmes. Darbi glabājas muzejos ASV, Japānā, Krievijā, Latvijā, Ukrainā, Ungārijā, Vācijā, Beļģijā un Ķīnā.

 

Informācija: Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejs