Hover

Rīgas Tehniskās universitātes Arhitektūras fakultātes ceļojošā izstāde «Jaunie arhitekti – Latvijai»

Rīgas Tehniskās universitātes Arhitektūras fakultātes ceļojošā izstāde «Jaunie arhitekti – Latvijai»

Datums: 05.05.2021 - 06.06.2021

Laiks:

Norises vieta: PIKC Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskola "Saules skola", Saules iela 6-8, Daugavpils


No 5. maija Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskolā «Saules skola» skatāma Rīgas Tehniskās universitātes Arhitektūras fakultātes (RTU) izveidotā ceļojošā izstāde «Jaunie arhitekti – Latvijai». Tajā prezentēti RTU absolventu diplomdarbi no 2015. līdz 2020. gadam, un daži no tiem ir tieši saistīti ar Latgales reģionu, tostarp arī Daugavpils lidostas projektu.

 

Ik gadu RTU absolvē no 30 līdz 40 jauniem arhitektiem, un viņu darbi bieži ir saistīti ar nozīmīgiem objektiem vai potenciālajiem projektiem dažādās Latvijas pilsētās. Izstādē prezentēto darbu gadījumā tas ietver arī Latgali – šeit ir piemēri, kas attiecas uz objektu attīstību Aglonā, Balvos, Preiļos, Līvānos un Daugavpilī. Tādi kā Viktora Zarakovska Aglonas garīgās kultūras ekumeniskā centra projekts un arhitekta Kristapa Vestmaņa vīzija par iespēju izveidot lidostu Daugavpilī. Saskaņā ar autora redzējumu, gaisa mezgls varētu kļūt gan par pasažieru, gan par kravas gaisa satiksmes centru, kā arī par Lociku īpašu simbolu. Savā projektā arhitekts uzskata par svarīgu izveidot arī mazās aviācijas skolu.

 

Par savu pirmo pieturu jauno arhitektu izstāde izvelējās tieši Daugavpili, pēc tam tā dosies uz Cēsīm, Dobeli, Liepāju un Ventspili. RTU pārstāvji uzsvēra, ka «Saules skola» ir ideāli piemērota šādām izstādēm un pieredzes apmaiņai izglītības jomā, kā arī pauda cerību, ka situācija ar Covid-19 uzlabosies un apskatīt izstādi varēs arī pilsētnieki.

 

Izstāde “Jaunie arhitekti – Latvijai” uzturēsies «Saules skolā» līdz 6. jūnijam. Iestādes vadība cer, ka šo un arī citas ekspozīcijas būs iespējams apskatīt Muzeju naktī, 18. maijā, skolas iekšpagalmā. Pēc tam tā uz laiku pārcelsies uz pilsētas Domes ēku (Kr.Valdemāra, 1).

 

 

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.

 

Informācija:
Daugavpils pilsētas dome