Hover

Patvāru izstāde Daugavpils Tūrisma informācijas centra skatlogos

Patvāru izstāde Daugavpils Tūrisma informācijas centra skatlogos

Datums: 14.06.2021 - 27.06.2021

Laiks:

Norises vieta: Daugavpils Tūrisma informācijas centrs, Rīgas iela 22a, Daugavpils


Daugavpils pilsētas pašvaldības Tūrisma attīstības un informācijas aģentūra turpina tradīciju veidot izstādi “Skats no loga” Daugavpils Tūrisma informācijas centra skatlogos. Šoreiz skatlogos Rīgas ielā 22a var aplūkot patvārus no Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeja krājuma. Izstāde ir veltīta Daugavpils 746. dzimšanas dienai.

Patvāris ir savdabīgs, krievu sadzīvei raksturīgs tējas vārāmais katls, kas ir kurināms ar bērzu oglēm, skaidām vai čiekuriem. Latvijā pirmo reizi parādās 19. gs. beigās. Šajā laikā plaši izplatās tējas dzeršanas tradīcijas un šajā rituālā galvenais, protams, ir patvāris – ģimenes pavarda, viesmīlības simbols.

Pilsētas iedzīvotāji un viesi varēs aplūkot dažādus pēc formām, kā arī dažādus pēc lieluma – no pāris glāzēm līdz vairākiem litriem ūdens. Uzmanības vērtas ir patvāru dekoratīvās detaļas – krāna zars, rokturi, vainadziņi, velkmes caurumi – tie tika veidoti vienkāršās vai stilizētās formās, sekojot pasaules modes tendencēm.

Aicinām doties pastaigā pa Daugavpili, izjust pilsētas svētku atmosfēru un aplūkot patvāru izstādi. Izstāde būs skatāma līdz 27. jūnijam.