Hover

PĀRDAUGAVAS BIBLIOTĒKĀ SKATĀMA DZINTRAS ŽVAGIŅAS FOTOIZSTĀDE “AIZLOGA”

PĀRDAUGAVAS BIBLIOTĒKĀ SKATĀMA DZINTRAS ŽVAGIŅAS FOTOIZSTĀDE “AIZLOGA”

Datums: 19.05.2021 - 31.07.2021

Laiks:

Norises vieta: Pārdaugavas bibliotēka, Komunālajā ielā 2


Latgales Centrālās bibliotēkas filiālē Pārdaugavas bibliotēkā (Komunālajā ielā 2) līdz 31. jūlijam iespējams aplūkot Dzintras Žvagiņas fotoizstādi “AIZLOGA”. Izstādē ir iemūžināti 85 logu stāsti – 208 cilvēki, 19 kaķi, 12 suņi, trusis, balodis un zirgi.

 

Izstādes autores Dzintras Žvagiņas dzimtā pilsēta ir Jelgava, kur arī tapa šī aizraujošā un neparastā fotoizstāde par laiku, kurā mēs visi jūtamies ieslēgti un iesprostoti savā brīvībā. Fotosērijā ir iemūžināti ne tikai tie, kas šo laiku pavada mājās, bet arī tie, kam darbs prasa pildīt savus pienākumus klātienē. Katrs logs izstāsta kādu šī brīža stāstu – to ir tik daudz, cik ir logu.

 

Kā uzsver fotogrāfiju autore Dzintra: “Logi ir kā saskarsmes vieta, cilvēki caur tiem vēro notiekošo. Logi ir tie, kas vieno un tai pašā laikā šķir. Fotografējamie atrodas iekšā – fotogrāfs ārpusē. Neskatoties uz izolēšanos, neērtībām, bailēm – dzīve aiz loga turpinās. Cilvēki svin svētkus, gaida bērniņa piedzimšanu, rada jaunus darbus. Fotogrāfijās redzami daudz un dažādu profesiju cilvēki, ģimenes. Pašizolācija ir pārbaudījums attiecībām. To simbolizē vīra un sievas fotogrāfija starp vēl nesazaļojušām vīnogu stīgām.”

Izstāde ir pieejama, ievērojot epidemioloģiskās drošības pasākumus.

 

Informācija: Daugavpils pilsētas dome