Hover

Marka Rotko mākslas centra kolekcijas izstāde „Latvijas laikmetīgā glezniecība” Saules skolā

Marka Rotko mākslas centra kolekcijas izstāde „Latvijas laikmetīgā glezniecība” Saules skolā

Datums: 07.04.2021 - 04.10.2021

Laiks:

Norises vieta: PIKC Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskola "Saules skola", Saules iela 6, Daugavpils


No 2021. gada 7. aprīļa līdz 4. oktobrim Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskolā „Saules skola” ir skatāma Daugavpils Marka Rotko mākslas centra kolekcijas izstāde „Latvijas laikmetīgā glezniecība”.

 

Izstāde „Latvijas laikmetīgā glezniecība” ir tikai daži, tomēr ļoti spilgti mirkļi Latvijas 21. gadsimta mākslā. Visi izstādē pārstāvētie mākslinieki ir personības ar atšķirīgām, savstarpēji nesajaucamām individuāla stila pazīmēm, taču vienkopus tie atspoguļo Latvijas vizuālās mākslas situāciju mūsdienās tās dažādībā un vienojošajā laikmeta garā. Izstādē redzami piecu Latvijas gleznotāju – Sigitas Daugules, Sandras Krastiņas, Anitas Melderes, Intas Celmiņas un Edvarda Grūbes darbi no Rotko centra kolekcijas.

 

Daugavpils Marka Rotko mākslas centra kolekcija ir tapusi līdz ar ideju par mākslas centra izveidi. Ik gadu tā tiek papildināta ar iepirkumiem, simpoziju dalībnieku radošo veikumu un vērtīgiem dāvinājumiem no māksliniekiem un sadarbības partneriem, apliecinot esošo un turpmāko sadarbību mākslas projektu īstenošanā. Pašlaik kolekcijā ir vairāk nekā 2000 mākslas darbu dažādos mākslas medijos. Rotko centra misija ir ne tikai saglabāt kolekciju, bet arī regulāri to eksponēt gan mākslas centrā, gan citās kultūras un mākslas telpās Latvijā un ārvalstīs.

 

Apmeklētāji varēs izstādi apskatīt skolas gaiteņos (Saules ielā 6) līdzko ierobežojumi būs atcelti.

 

Publicitātes attēls: Edvards Grūbe. Vasaras logs (2018). Audekls, eļļa, 98 x 114 cm

 

Informācija:
PIKC Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskola “Saules skola”