Hover

Marinas Krasovskas darbu izstāde “Ziedu valodā”

Marinas Krasovskas darbu izstāde “Ziedu valodā”
Datums: 29.04.2023 - 29.05.2023
Laiks:
Norises vieta: Albrecht Art&Wine, Ģimnāzijas iela 40, Daugavpils
 

29. Aprīlī plkst. 18:00 galerijā Albrecht Art&Wine, Ģimnāzijas ielā 40 tiks atklāta fotomākslinieces Marinas Krasovskas darbu izstāde “Ziedu valodā”.

 

Kas var būt vienkāršāks un kas var būt sarežģītāks par ziediem? Tie ir tik dažādi: gandrīz nemanāmas kumelītes ceļa nomalē un greznas rozes dārzā. Zieds ir bijis mākslinieku un dzejnieku iedvesmas avots, ģerboņu un pils dārzu rota.  Ziedu pušķis satiek cilvēku uz dzemdību nama sliekšņa, rotā līgavas pušķi un pavada mūžības ceļā sēru vainagos.

 

Ziediem nav praktiska labuma, bet bez tiem nav iedomājama mūsu dzīve. Ziedu valoda ir valoda, kurā runā ikviens, neatkarīgi no vecuma, rases, tautības un reliģijas. 

Izstādē apskatāmas fotogrāfijas ir holandiešu gleznotāju meistarības iedvesmotas. To tapšana ir mēģinājums transformēt fotomākslā unikālo noskaņojumu, kas  ir raksturīgs klusās dabas gleznām. Tas ir tas pats dialogs starp autori un ziediem, bet nedaudz citā valodā: krāsu vietā attēls tiek zīmēts ar gaismu un otu vietā tiek izmantota digitālā fotokamera.

 

Darbu sērija aicina skatītāju atrauties no ikdienas steigas un iegrimt ziedu harmonijā. Uzlādēties ar ziedu īpatnējo enerģētiku un maigumu un atcerēties, ka pats skaistākais atrodas mums blakus un  iedvesmu ir iespējams gūt arī no vienkāršām lietām.

 

Informācija: Albrecht Art&Wine