Hover

Mākslinieka Pjotra Hudobčenoka pirmā jubilejas izstāde “No plakanās klasikas – apjomā (3D)”

Mākslinieka Pjotra Hudobčenoka pirmā jubilejas izstāde “No plakanās klasikas – apjomā (3D)”

Datums: 19.01.2022 - 04.02.2022

Laiks:

Norises vieta: Krievu kultūras centrs, Varšavas iela 14, Daugavpils


Krievu kultūras centrā skatāma slavenā Daugavpils mākslinieka Pjotra Hudobčenoka darbu izstāde “No plakanās klasikas – apjomā (3D)”. Šī izstāde papildina izstāžu ciklu “Lidojums sapnī un realitātē”.

Hudobčonoks dzimis 1947. gadā Daugavpilī un šogad atzīmēs savu 75 gadu jubileju. 1966. gadā pabeidza Ļvovas Ivana Truša vārdā nosaukto mākslas skolas dekoratīvās noformēšanas nodaļu. Gandrīz 30 gadus strādāja par galveno mākslinieku Celtnieku kultūras pilī Daugavpilī, kur veica ne tikai noformēšanas darbus, bet arī izstrādāja scenogrāfiju, sagatavoja skatuves tērpus un dekorācijas izrādēm. No 1990. gada viņa daiļradē galveno vietu ieņem skulpturāli-sižetiskās kompozīcijas ar spilgti izteiktu sižetisko līniju jeb tradicionāla luba bilde.

Hudobčonoks ir viens no pazīstamākajiem māksliniekiem Daugavpilī un Latvijā, zināms arī citās valstīs. P. Hudobčonoka darbi ar lieliem panākumiem bija eksponēti izstādēs daudzās valstīs: Krievijā, Polijā, Ukrainā, Somijā, Vācijā, Francijā, Portugālē, ASV un citās vietās.

! Pirms dodies uz izstādi, pārbaudi viedtālrunī sava Covid-19 sertifikāta derīguma termiņu un atbilstību zaļā režīma prasībām vietnē. Izstādi varēs apmeklēt tikai vakcinētas vai Covid-19 pārslimojušas personas ar derīgu digitālo sertifikātu – ar izprintētu vai savā telefonā lejupielādētu QR- kodu un personu apliecinošu dokumentu.

 

*Šis pasākums ir saturiski radniecīgs Daugavpils pieteikumā Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 titulam iekļautajām idejām.

 

Informācija: Krievu kultūras centrs