Hover

Mākslinieka Māra Čačkas personālizstāde “SPOGUĻOŠANA”

Mākslinieka Māra Čačkas personālizstāde “SPOGUĻOŠANA”
Datums: 31.05.2023 - 29.06.2023
Laiks:
Norises vieta: Albrecht Art&Wine, Ģimnāzijas iela 40, Daugavpils
 

31. maijā plkst. 18.00 galerijā Albrecht Art&Wine, Ģimnāzijas ielā 40 tiks atklāta mākslinieka Māra Čačkas personālizstāde “SPOGUĻOŠANA”.

 

Māra Čačkas personālizstāde “SPOGUĻOŠANA” ir pašstāsts par autora mirkļa pārdzīvojumiem vai piedzīvojumiem un viņa atskārsmēm par apkārt notiekošo. Tā atklāj autora nostāju un pārdomas par dzīvi, par veiksmēm un neveiksmēm, kas attēlotas kā personīgi ieguvumi vai zaudējumi. Tie ir mākslinieka pašportreti, un konkrētās izstādes darbi turpina mākslinieka 2020. gadā Lietuvā realizēto projektu ATSPĪDUMĀ.

 

Es to sauktu par savas šodienas stāstīšanu, par laiku kurā dzīvoju, kurā mijas gadalaiki, kurā ir dienas un naktis, laiks, kurā kā balts un melns spoguļojas miers un karš. Tam visam tuvāk vai tālāk mēs esam klātesoši, katrs savā emociju kamolā, katrs savā patvērumā un labā nākotnes sapņa gaidās. Katrs realitāti un sapņus spoguļo sava spoguļa laukā. Spogulis nekad nemānās!” – Māris Čačka.

 

Māris Čačka (1976) ir latviešu mākslinieks un mākslas pedagogs, Daugavpils Marka Rotko mākslas centra vadītājs, Mākslu pedagogu apvienības (1998-2019) un galerijas SIVIA (2019) dibinātājs. Izstādēs piedalās kopš 1997. gada, dalība vairāk nekā  90 izstādēs. Sarīkotas 30 personālizstādes, no kurām 19 Latvijā un 11 ārvalstīs. Laikā no 2004. līdz 2020. gadam Čačka ir kūrējusi vairāk nekā 70 starptautiskus mākslas projektus un simpozijus. Viņa darbi glabājas muzejos un privātkolekcijās Austrijā, Baltkrievijā, Polijā, Lielbritānijā, Lietuvā, Monako, Norvēģijā, Turcijā, Vācijā u.c.

 

Izstādi organizē Albrecht sadarbībā ar SIVIA

 

Informācija: Albrecht Art&Wine