Hover

“Mākslas dienas 2023” Daugavpilī

“Mākslas dienas 2023” Daugavpilī
Datums: 20.04.2023 - 30.06.2023
Laiks:
Norises vieta: Daugavpils
 

Šogad jau 52. reizi Daugavpilī notiek Mākslas dienas, kas katru gadu visā Latvijā tiek svinētas aprīļa un maija mēnesī un kurās aktīvi iesaistās arī Daugavpils kultūras un izglītības iestādes.

Līdz pat maija beigām mūsu pilsētā būs iespēja apmeklēt vairākas Latvijas un ārvalstu pieredzes bagātu un topošo mākslinieku darbu izstādes, to atklāšanas pasākumus,  dizaina dienas, paraugdemonstrējumu un radošās meistardarbnīcas bērniem un pieaugušajiem, koncertus utt.

Mākslas dienu ietvaros jau par tradīciju kļuvusī Daugavpils reģiona mākslinieku asociācijas dalībnieku darbu izstāde Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā tiks atklāta 21.aprīlī plkst. 15.00 un būs apskatāma līdz 12.jūlijam. Šogad izstādē ar saviem darbiem piedalās vairāk nekā 40 Daugavpils mākslinieki.

Šī gada Mākslas dienu pasākumu klāstu ir papildinājuši arī Daugavpils Marka Rotko Mākslas centra 10 gadu īpašie jubilejas pasākumi, kas norisināsies no 22. līdz 28.aprīlim. Svētku programmā centrs saviem apmeklētajiem piedāvā ne tikai jaunu izstāžu atklāšanu, bet arī klavieru dueta AnNo koncertu un Ilonas Bageles solokoncertu, multimākslinieka Aleksa Bragas (Itālija) eksperimentālo audiovizuālo programmu SPLEEN MACHINE LIVE un mākslinieces Gathas (Francija) mūzikas performanci.

Šī gada Mākslas svētkos ir arī jauninājumi – 13.maijā tiks atklāts vides objekts ES programmas “Pilsoņi, vienlīdzība, tiesības un vērtības” (CERV) finansētā projekta “Art4Rights” ietvaros Grīvas apkaimē, pie Laucesas upes ietekas Daugavā. Viena no projekta galvenajām aktivitātēm ir, īstenojot iekļaujošas publiskās mākslas akciju, piešķirt otro elpu kādai aizmirstai kultūrvietai Daugavpils pilsētā un atdzīvināt to, veicinot pilsonisko līdzdalību un piesaistot iedzīvotāju uzmanību.

Kopumā Mākslas dienās Daugavpilī būs iespēja piedalīties vairāk nekā 30 dažādās aktivitātēs: dizaina dienā Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskolā „Saules skola”, meistardarbnīcās un individuālās veidošanas darbnīcās Daugavpils Māla mākslas centrā, u.c. aktivitātes.

 

MĀKSLAS DIENAS 2023 programma

 

„Mākslas dienas Daugavpilī 2023” organizē Daugavpils valstspilsētas pašvaldības iestāde “Kultūras pārvalde” sadarbībā ar Daugavpils reģiona mākslinieku asociāciju, Daugavpils Marka Rotko mākslas centru, Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeju, Daugavpils Māla mākslas centru, Latgales Centrālo bibliotēku, Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskolu „Saules skola”, Daugavpils Universitāti, Tautas lietišķās mākslas studiju „Klūga”, Daugavpils valstspilsētas pašvaldības iestādi “Vienības nams”.

Informējam, ka pasākumi tiek fotografēti un filmēti publicitātes un vēsturiskajām vajadzībām.

 

Papildu informācija:
Daugavpils valstspilsētas pašvaldības iestāde “Kultūras pārvalde”
t.:65423601
e-pasts: kultura@daugavpils.lv
www.daugavpils.lv/kultura/