Hover

LIETUVAS FOTOGRAFU IZSTĀDE

LIETUVAS FOTOGRAFU IZSTĀDE
LIETUVAS FOTOGRĀFU IZSTĀDE

Datums: 03.08.2021 - 30.09.2021

Laiks:

Norises vieta: Latgales Centrālās bibliotēkas ASV Informācijas centrā Rīgas ielā 22a, 2.stāvā, Daugavpils.


No 3. augusta Latgales Centrālās bibliotēkas Daiļliteratūras un Nozaru literatūras sektoros skatāma Dusetu mākslas galerijas (Lietuva) 25 gadu jubilejas fotoizstāde.

Dusetu mākslas galerija tika izveidota 1995. gada 6. jūlijā. Tā bija pirmā profesionālā gleznu galerija, kas atvērta nelielā Lietuvas pilsētā. Tās galvenais mērķis bija apvienot māksliniekus un fotogrāfus, kas dzimuši, dzīvo vai veic radošo darbību gan Dusetu novadā, gan arī plašākā mērogā.

26 pastāvēšanas gadi liecina par to, ka galerijai ir izdevies ap sevi pulcēt aktīvas un iniciatīvas bagātas radošās personības. Šobrīd tajā apvienojušies 23 mākslinieki un 14 fotogrāfi, kuru izstādes notiek kā Lietuvas, tā arī ārvalstu galerijās un muzejos. Tieši pateicoties viņiem, Dusetu mākslas galerija ir kļuvusi par nozīmīgu kultūras un mākslas centru gan Zarasu rajonā, gan arī visā Lietuvā. Šeit eksponētas ap 300 izstādēm, tiek izdoti albumi un katalogi, norit plenēri un simpoziji.

Dusetu mākslas galerijas 25 gadu jubilejai veltītajā izstādē pārstāvēti 10 fotogrāfi, kuri dzīvo un aktīvi darbojas Zarasu rajonā. Viņu vidū ir Lietuvā un ārvalstīs pazīstami fotomākslinieki, kas piedalās starptautiskos konkursos, mākslas gadatirgos un ir saņēmuši nozīmīgus apbalvojumus. Fotogrāfu objektīvi tvēruši dažnedažādus kadrus: cilvēkus, ainavas un dabas skatus, pilsētas un lauku plašumus, ko iemūžinājušas gan digitālās fotokameras, gan filmu un citas analogās iekārtas.

Fotogrāfiju autori: Alvīds Stausks, Normante Ribokaite, Genadijus Kovaļovs, Regina Barzdaite, Benjamins Sakalausks, Vilija Visockiene, Irmants Kovaļovs, mācītājs Vitauts Dagelis, Ķēstutis Čepēns, Daļus Dudēns.

 

Fotoizstāde skatāma Latgales Centrālās bibliotēkas Daiļliteratūras un Nozaru literatūras sektoros no 3. augusta līdz 30. septembrim.

 

Ieeja – brīva.

 

Izstāde ir pieejama, ievērojot epidemioloģiskās drošības pasākumus.

 

Informāciju sagatavoja:
Latgales Centrālā bibliotēka

http://www.lcb.lv/
www.facebook.com/lcb.lv