Hover

Jurija Bitiņa fotoizstādē “Kas ir tik vajadzīgs dvēselei…”

Jurija Bitiņa fotoizstādē “Kas ir tik vajadzīgs dvēselei…”

Datums: 05.02.2019 - 29.03.2019

Laiks:

Norises vieta: Baltkrievu kultūras centrs, Alejas iela 68-1A, Daugavpils


Jurijs Bitiņš dzimis un visu mūžu dzīvo Daugavpilī; pabeidzot Rīgas Medicīnas institūtu, jau vairāk kā 40 gadus strādā par stomatologu. Papildus profesionālajiem pienākumiem, savā brīvajā laikā interesējas par fotografēšanu un gleznošanu dažādās tehnikās (akvareļkrāsas, zīmulis u.c.).

Jurijam Bitiņam ir baltkrievu saknes (viņa vectēvs bija no Vitebskas apgabala). No bērnības atmiņām, pirmā grāmata, ko viņš izlasīja, bija baltkrievu pasaka “Z roga usjago mnoga” (visa daudz no raga). Iespējams tāpēc J.Bitiņš, nejauši nokļūstot Baltkrievu namā, tagad ne tikai bieži tajā viesojas, bet arī ir kļuvis par kora kapellas “Spadčina” dalībnieku: ar prieku nāk uz mēģinājumiem, lai dziedātu baltkrievu dziesmas un parunātos ar citiem dalībniekiem.

Baltkrievu kultūras centrs tradicionāli atklāj jaunus vārdus. Arī tagad pilsētai tiek atklāts jauna, talantīga cilvēka vārds, par to arī pārliecinājās visi apmeklētāji, aplūkojot brīnišķīgos fotodarbus un klausoties fotomākslinieka aizraujošo stāstu par sevi. J.Bitiņam ļoti tuva ir daba, visās tās izpausmēs: puķes, putni, taureņi, lauku ainavas, lietus, migla vai pat negaiss. Pats galvenais viņam ir, lai skatītāji, it īpaši jaunā paaudze, kas atšķiras ar savu pragmatismu un praktiskumu, apskatot bildes un gleznas, kļūtu laipnāki, atsaucīgāki, pozitīvāki un būtu tīrāki savās domās un darbībās.

Kā atzīmēja BKC vadītāja Žanna Romanovska: “Atklāt jaunus vārdus – tas ir liels gods un prieks. Ļoti simboliski ir tas, ka mūsu zāles vienā pusē atrodas nu jau iepriekš atklātā Gaļinas Želabovskas gleznu izstāde, kas iepazīstina ar Baltkrievijas dabu; bet otrā pusē – J.Bitiņa fotoizstāde, ar tikpat brīnišķīgu Latgales dabu. Un tas ir tas, kas vieno un satuvina”.

Lai pārliecinātos par to, nepieciešams doties un apskatīt šo izstādi Baltkrievu kultūras centrā darbadienās, līdz 2019.gada marta beigām.

Informāciju sagatavoja: Baltkrievu kultūras centrs