Hover

Izstāde “Ideja ieņem formu”

Izstāde “Ideja ieņem formu”

Datums: 17.04.2019 - 20.05.2019

Laiks:

Norises vieta: Daugavpils novadpētniecības un mākslas muzejs, Rīgas iela 8, Daugavpils


No 2019. gada 17. aprīļa līdz 20. maijam Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā (Rīgas iela 8, Daugavpils) ir apskatāma Daugavpils Universitātes (DU) profesionālās maģistra studiju programmas (PMSP) Māksla absolventu maģistra darbu izstāde “IDEJA IEŅEM FORMU”.

 

Ekspozīcijas dizainu veido 14 spilgtāko 2015. – 2019. gada absolventu, profesionālo maģistru mākslā (Mg.art.), diplomdarbi populārākajās studiju programmas mākslas specializācijās: Grafika, Glezniecība, Dizains un Tekstilmāksla.

 

Subjektīvus vēstījumus, idejas un emociju spektru, attieksmi un refleksijas par mūsu laikmeta iezīmēm, kā arī atskatu uz sociāli svarīgiem faktiem un notikumiem globālā vai lokālā telpā un vēstures kontekstā skatītājiem atklāj Digna Sircova-Butlere, Daiga Vasiļjeva un Jeļena Koževņikova (specializācija Grafika, maģistra darba vadītāja – Mg.art., viesdoc. Ilze Lībiete), Larisa Kaimiņa, Inga Ruskule, Inita Šteinberga, Santa Riževska un Žanna Vērdiņa (specializācija Glezniecība, maģistra darba vadītājas – Mg.art., lekt. Viktorija Valujeva, Ingūna Liepa), Līga Veigule un Karīna Korotkova (specializācija Tekstilmāksla, maģistra darba vadītāja – Mg.art., viesprof. Ieva Krūmiņa), Jeļena Jonāne, Laima Kalvāne, Zaiga Pettere un Māris Strautmalis (specializācija Dizains, maģistra darba vadītājs – Mg.art., viesprof. Jānis Murovskis).

 

Pārstāvot laikmetīgās mākslas pastāvīgos, situatīvos virzienus un dažādus medijus, autoru radītie konceptuāli, tehnoloģiski un vizuāli diferentie artefakti saspēlējas, papildina viens otru un simboliski prezentē stāstu par radošas personības nebūt vieglo ceļu no sirreāla sapņa līdz reāla mērķa sasniegšanai. Ideja ieņem formu – to apliecina gan visiem redzamā rezultāta materiālā izpausme, gan neredzamais, bet darbos sajūtāmais autoru garīgās izaugsmes process.

 

Māksla aicina vērot un domāt! To apliecina arī šī laikmetīgās mākslas izstāde, kas ir gan jauns mākslas fakts Daugavpils kultūras telpā, gan pavasarīgs sveiciens visiem Mākslas dienu 60. gadu jubilejā, gan atmiņā paliekošs notikums profesionālās maģistra studiju programmas Māksla, Dizaina departamenta un Daugavpils Universitātes vēsturē.
Izstādes “IDEJA IEŅEM FORMU” atklāšana 17. aprīlī plkst. 13.30.

 

 

Plašāka informācija: Daugavpils novadpētniecības un mākslas muzejs