Hover

Izstāde “Es (arī) esmu latvietis”

Izstāde “Es (arī) esmu latvietis”
Datums: 12.10.2018 - 20.03.2019
Laiks: 00:00
Norises vieta: Daugavpils novadpētniecības un mākslas muzejs, Rīgas iela 8, Daugavpils
 

Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā no 12. oktobra līdz 2019. g. 20. martam  skatāma izstāde “ES (ARĪ) ESMU LATVIETIS”, ko veidojis muzejs un pētniecības centrs “Latvieši pasaulē”. Izstāde ir iekļauta Latvijas simtgades kultūras programmā.

Izstāde stāsta par vienojošo dažādu zemju un izceļošanas viļņu diasporas latviešu identitātē. 20. gadsimta sarežģītā vēsture un 21. gadsimta iespējas ir aizvedušas vairākus simtus tūkstošus latviešu pasaulē. Izstāde atgādina, ka būt par latvieti ir vienkārši un pašsaprotami tik ilgi, kamēr dzīvo savā senču zemē. Dzīvojot citā zemē, saglabāt savu piederību Latvijai un latviešiem ir izvēle, automātiska latvietība nav iespējama. Ko nozīmē būt latvietim ārpus Latvijas? Kas ir svarīgi, lai savu piederību nodotu arī tālāk bērniem un mazbērniem? Gan vēsturiski, gan mūsdienās izceļotāju skaits ir liels, taču šķiet, ka diasporas pieredze Latvijā tomēr ir maz zināma. Latvijas simtgadē izstāde ļauj sastapties pasaules un Latvijas latviešu pieredzēm, veidojot kopīgu MĒS telpu.

Izstādes “Es (arī) esmu latvietis” tapšanu atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds, Amerikas latviešu apvienības Kultūras fonds, Latviešu fonds, Latvijas Republikas Ārlietu ministrija, Rīgas Domes Kultūras, izglītības un sporta departaments, Latvijas finieris, Daugavpils pilsētas dome, Daugavpils Pilsētas izglītības pārvalde.
Plašāka informācija atrodama www.lapamuzejs.lv vai Facebook: Latvians abroad: museum and research centre, vai sazinoties ar Baibu Belu (+371 29447405).

No 2018. g. 1. novembra muzejs piedāvā skolēnu grupām ekskursiju pa izstādi. Pieteikšanās pa tel. 65424155 vai 20203713. Esiet mīļi gaidīti muzejā!