Hover

Grāmatu izstāde “Valentīna Pikuļa romāni” Krievu kultūras centrā

Grāmatu izstāde “Valentīna Pikuļa romāni” Krievu kultūras centrā

Datums: 27.03.2023 - 31.08.2023

Laiks:

Norises vieta: Krievu kultūras centrs, Varšavas iela 14, Daugavpils


Krievu kultūras centrā (KKC) skatāma grāmatu izstāde “Valentīna Pikuļa romāni”, kas ir veltīta rakstnieka 95. gadadienai.

Valentīns Pikulis (1928 – 1990) – krievu vēsturiskās prozas rakstnieks, kopš 1962. gada dzīvoja Rīgā. 40 literārā darba gados sarakstījis 28 sējumus. Izdevumu kopējais metiens tuvojas pusmiljardam. V. Pikuļa grāmatas tulkotas daudzās valodās.

Pirms katra romāna sacerēšanas Pikuļs allaž veica milzīga apjoma sagatavošanas priekšdarbus. Visu savu mūžu Valentīns Pikuļs bija krājis vēsturiskās grāmatas: mūža nobeigumā viņa personiskā vēsturiskā bibliotēka sastāvēja vairāk kā no desmit tūkstošiem sējumiem, bet vēl dažus tūkstošus grāmatu viņš bija dāvinājis bibliotēkai, kurā strādāja viņa dzīvesbiedre. Viņš bija sakrājis arī milzīgu portretu kolekciju. Piemēram, tikai 18. gadsimta valstsvīra kņaza Potjomkina portreta kopiju vien viņa kolekcijā bija 55. Rakstnieks izveidoja vēsturisko personu kartotēku – katrā kartiņā tika ierakstīts konkrētā  cilvēka vārds, uzvārds, dzīves gadi un literatūras saraksts par šo cilvēku.

Grāmatu izstāde “Valentīna Pikuļa romāni” skatāma no 27. marta līdz 31. augustam. Ieeja brīva.

Informācija: Krievu kultūras centrs