Hover

Gleznu izstāde “Mākslas garša” Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā

Gleznu izstāde “Mākslas garša” Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā

Datums: 04.08.2023 - 05.11.2023

Laiks:

Norises vieta: Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejs, Rīgas iela 8, Daugavpils


4. augustā plkst. 15.00 Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeja izstāžu zālē tiks atklāta gleznotāju apvienības V.I.V.A. dalībnieču – Vēsmas Ušpeles, Ilzes Griezānes, Vijas Stupānes un Agras Ritiņas gleznu izstāde “Mākslas garša”.

Apvienībā “V.I.V.A.” kopš 2006. gada darbojas četras Latgales gleznotājas – Vēsma Ušpele, Ilze Griezāne, Vija Stupāne un Agra Ritiņa. Nosaukums veidots no viņu vārdu pirmajiem burtiem, taču tulkojumā no latīņu valodas tas nozīmē “Lai dzīvo!”, kas lieliski raksturo radošā kvarteta mākslinieciskās darbības rezultātu. Gleznotāju radošā sadarbība aizsākās 2006. gadā, tiekoties kopīgā plenērā podnieku darbnīcā Kaunatas pagasta “Akminīšos”. Kopš tā laika Vēsma, Ilze, Vija un Agra ir piedalījušās daudzās izstādēs un plenēros gan Latvijā, gan ārpus tās, nesot vēstījumu par Latgales burvību, atvērtību un radošo garu. Gleznotāju mērķis ir atklāt Latvijas ainavas daudzveidību, aktualizēt un popularizēt Latvijas ainavas glezniecības tradīcijas, ko veiksmīgi īsteno apvienība “V.I.V.A”. Uz šo brīdi var runāt par vairākiem desmitiem radošu aktivitāšu, kas notikušas šo  gadu laikā. Gleznotāju apvienībai ir bijušas vairāk nekā 38 izstādes Latvijā un ārzemēs. Katru gadu apvienības gleznotāju darbus var skatīt Latgales reģiona mākslinieku izstādēs Latgales Kultūrvēstures muzejā Rēzeknē un Marka Rotko Mākslas centrā Daugavpilī, Jāzepa Pīgožņa balvas Latvijas ainavu glezniecībā darbu izstādēs un citās gleznotāju kopīgajās izstādēs Latvijā. Gleznotāju apvienība aktīvi iesaistās arī citās vizuālās mākslas aktivitātēs Latgalē. Tikpat aktīvi notiek dalība plenēros, katru gadu piedaloties 2-3 plenēros Latvijā un ārzemēs. Gleznotājas ir pārstāvējušas Latgali plenēros Latvijā, Lietuvā, Somijā, Portugālē un Turcijā. Gleznotāju darbi pārliecina par Latgales radošo personību varēšanu, par potenciālu, kuru glabā mūsu vidū strādājošās mākslinieces, par pozitīvo pasaules skatījumu.

Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā gleznotāju apvienības V.I.V.A. izstāde “Mākslas garša” būs apskatāma līdz 5. novembrim.

Kā garšo māksla? To var sajust, redzēt, pieskarties, bet vai to var izgaršot? Mākslinieces dzīvo ar glezniecisku sajūtu. Tā ir tā sajūta, kad Tev kaut kas ļoti patīk! Viņām patīk gleznot, tverot dzīvi caur gleznošanas prieku, redzot caur krāsām, sajūtot caur gaismas spēlēm, izgaršojot mākslu! Aicinām visus interesentus izgaršot mākslu un izbaudīt izstādi Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā!

Informācija:
Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejs
museum @daugavpils.lv
tālr.: 20203713, 65424155
www.dnmm.lv