Hover

Elgas Grīnvaldes personālizstāde “Meditācija”

Elgas Grīnvaldes personālizstāde “Meditācija”

Datums: 30.08.2022 - 30.10.2022

Laiks: 16:00

Norises vieta: Rīgas ielā 8, Daugavpils


30.augustā plkst. 16.00 Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā tiks atklāta mākslinieces Elgas Grīnvaldes gleznu izstāde “Meditācija”.

 

Elga Grīnvalde studējusi stikla mākslu Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolā un Latvijas Mākslas akadēmijā (LMA). Divus gadus specializējusies glezniecībā LMA Uno Daņiļevska meistardarbnīcā. Strādājusi par mākslas pedagogu. Piedalījusies izstādēs kopš 1993. gada, tai skaitā daudzās grupu izstādēs, plenēros un simpozijos, kā arī radošajās rezidencēs Spānijā un Itālijā. Latvijas Mākslinieku savienības biedre kopš 2003. gada.

 

Elgas Grīnvaldes glezniecību var raksturot kā abstraktu, tomēr viņas galvenais iedvesmas avots ir daba. Māksliniece par izstādi saka: ”Laika plūsmā viss ir ritmiski – pelēkblāvais miers pazūd. Notiek straujas pārmaiņas, kuras pāriet mierīgā vasaras zaļumā, līdz rudens mainīgie vēji visu pārkārto. Dabas ritms turpinās. Mēs tajā dzīvojam, piedalāmies, vērojam un maināmies paši. Pelēkais un zaļais gleznu bloks ir Baltijas dabas krāsu meditācijas pamats. Sarkanās krāsas bloks – mīlestības kaislības meditācija dzīvei! Balts – ahromātiska krāsa – kādā gaismā to redzam. Ziemas naktī sniegs ir tumšs – visu nosaka apgaismojums. Tātad – smalki pelēks dažādās niansēs. Zaļš – sajaukta krāsa no dzeltenās un zilās. Caur vēso un silto prizmu var iegūt simtiem zaļo nokrāsu. Sarkans – viena no trim pamatkrāsām, kas nosaka toni. Sajaucot ar dzelteniem pigmentiem, veido oranži zeltaino. Sarkanais ar zilo – mistiski violets.”

 

Mākslinieces darbi apbur ar savu izsmalcināto un ļoti bagātīgo krāsu toņu pasauli. Gleznās ir tāds kā noslēpumains mirdzums un dziļums, ko māksliniece panākusi krāsu slāņus klājot vienu virs otra un saspēlējoties arī ar zeltu. Katrs skatītājs gleznās saskatīs kaut ko savu. Kādu izstādē redzamie darbi nomierinās, bet kādam varbūt tie sniegs spēcīgu enerģiju.

 

Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā Elgas Grīnvaldes izstāde “Meditācija” būs apskatāma līdz 30. oktobrim.

Papildu informācija: DMMC