Hover

Daugavpilī tiks atzīmēta Solomona Mihoelsa dzimšanas diena

Daugavpilī tiks atzīmēta Solomona Mihoelsa dzimšanas diena

Datums: 08.03.2021 - 16.03.2021

Laiks:

Norises vieta: Daugavpils


16.martā tiek svinēta mūsu novadnieka, izcilā režisora, aktiera, pedagoga un sabiedriskā darbinieka Solomona Mihoelsa dzimšanas diena, kurai par godu ik gadu notiek S. Mihoelsa dienas Daugavpilī. Lai gan pasākumi nevar norisināties to ierastajos formātos, Mihoelsa dienu rīkotāji, ievērojot Covid19 dēļ ieviestos ierobežojumus, no 8. līdz 16.martam ir sagatavojuši virkni aktivitāšu.

Godinot Solomona Mihoelsa piemiņu, no 8. līdz 12.martam ikvienam interesentam ir iespēja piedalīties viktorīnā par Mihoelsa dzīvi un daiļradi, kuras jautājumi un noteikumi no 8.marta būs pieejami Daugavpils pilsētas domes Kultūras pārvaldes mājas lapā https://www.daugavpils.lv/kultura/ un www.facebook.com/DaugavpilsKultura. Iesniegtās atbildes izvērtēs rīkotāju, Daugavpils pilsētas domes Kultūras pārvaldes, izveidotā komisija. Rezultāti tiks paziņoti Kultūras pārvaldes mājas lapā un facebook kontā. Viktorīnas uzvarētaji saņems balvas.

Plašs aktivitāšu klāsts tiks piedāvāts S. Mihoelsa dzimšanas dienā, 16.martā. Visas dienas garumā internetvidē notiks pasākums-flešmobs “Mihoelsa replika”. Tās ietvaros facebook tīklā ikviens varēs ierakstīt savas pārdomas un sabiedrībā populāru cilvēku izteicienus par izcilo novadnieku, kā arī fotogrāfijas, kuras visspilgtāk atspoguļo S. Mihoelsa fenomenu.

Tā kā līdz pat šim laikam Daugavpilī, Mihoelsa ielā 4 ir saglabājusies ēka, kurā piedzima un savu bērnību pavadīja S.Mihoelss (pašlaik tajā atrodas pirmsskolas izglītības iestāde), kā ierasts, šajā datumā, pie ēkas visas dienas garuma varēs nolikt ziedus. Godinot S.Mihoelsa piemiņu, uz ietves tiks izveidots arī ivrita alfabēta burts מ (“mem”), kura kontūrā ikviens no plkst.10.00 līdz 16.00 varēs atbilstoši ebreju tradīcijai ielikt akmentiņu vai nelielu ziediņu. Ēkas logos būs iespēja aplūkot arī izstādi par S.Miholesa dzīvi un daiļradi. Savukārt plkst.16.00 on-line flešmobā zoom-vietnē* “Aplausi Aktierim” ar internetvides starpniecību varēs veltīt aplausus izcilajam aktierim, kas tieši šajā laikā tiks atskaņoti pie Solomona Mihoelsa dzimtās mājas mūsu pilsētā.

1. Mihoelsa dienas 2021 rīko Daugavpils pilsētas domes Kultūras pārvalde, atbalsta Daugavpils Universitāte, Daugavpils Stropu pamatskolas – attīstības centrs.

Informējam, ka aktivitātes var tikt fotografētas Kultūras pārvaldes publicitātes un vēsturiskām vajadzībām.

 

*Join Zoom Meeting
https://zoom.us/j/99162775527?pwd=MUhLVno5cnpnMHIzVU9DUzBFUGxLZz09
Meeting ID: 991 6277 5527
Passcode: bXN13j

 

Papildus informācija:
Vita Viļevko
Daugavpils pilsētas domes
Kultūras pārvalde
t.: 20613226
e-pasts: vita.vilevko@daugavpils.lv