Hover

CEĻO VALODU PASAULĒ AR “SARKANGALVĪTI”

CEĻO VALODU PASAULĒ AR “SARKANGALVĪTI”
Datums: 27.03.2023 - 22.04.2023
Laiks:
Norises vieta: LCB Ģimenes digitālo aktivitāšu centrs, Rīgas iela 22A, Daugavpils
 

27. martā plkst. 11.30 Latgales Centrālās bibliotēkas Ģimenes digitālo aktivitāšu centrā (Rīgas ielā 22a) tiks atklāta grāmatu izstāde “Ceļo valodu pasaulē ar “Sarkangalvīti”” par godu Eiropas Rakstnieku dienai.

 

Lai veicinātu interesi par grāmatu lasīšanu, kā arī atklātu Eiropas valodu un literatūras daudzveidību, Eiropas Komisija (EK) šogad uzsāk jaunu iniciatīvu – Eiropas Rakstnieku diena, kas turpmāk notiks katru gadu visā Eiropā – marta pēdējā pirmdienā. Literatūra – viens no veidiem, kā iepazīt Eiropas kultūras bagātību, kā arī veicināt personisko izaugsmi un iesaisti sociālajos procesos.

 

Latgales Centrālajā bibliotēkā Ģimenes digitālo aktivitāšu centrā būs apskatāma grāmatu izstāde “Ceļo valodu pasaulē ar “Sarkangalvīti””. Brāļu Grimmu pasaka “Sarkangalvīte”  tulkota 36 valodās. Izstāde tapusi sadarbībā ar Eiropas Komisiju un Europe Direct Dienvidlatgales centru. Izstādes mērķis ir pievērst uzmanību grāmatām, mācīties valodas, kā arī attīstīt lasīšanas prasmi. Grāmatu vākšana sākās pēc Austrijas kolēģa iniciatīvas, un sākotnēji tās tika izmantotas Eiropas Valodu dienai. EK Tulkošanas ģenerāldirektorāta pārstāvji sagādāja grāmatas, kas bija iegādātas vai ziedotas. Lai savāktu grāmatas visās ES dalībvalstu oficiālajās valodās, tika meklētas populārākās grāmatas, kas iztulkotas un publicētas daudzās valodās.

 

Kopumā Latvijā ir pieejamas trīs izstādes – brāļu Grimmu “Sarkangalvīte”, Lūisa Kerola “Alises piedzīvojumi Brīnumzemē” un Astrīdas Lindgrēnes “Grāmata par Pepiju Garzeķi”. Eiropā pašlaik ceļo divas izstādes – Džeimsa Metjū Berija “Pīters Pens” un Migela de Servantesa “Dons Kihots”.

 

Grāmatu izstāde “Ceļo valodu pasaulē ar “Sarkangalvīti”” skatāma Latgales Centrālās bibliotēkas Ģimenes digitālo aktivitāšu centrā no 27. marta līdz 22. aprīlim.

 

Izstādes atklāšanas laikā publicitātes vajadzībām var tikt veikta filmēšana un  fotografēšana.

 

Aicinām klašu grupas apmeklēt grāmatu izstādi, pieteikšanās pa tālr.: 654 49090

 

Informāciju sagatavoja:
Latgales Centrālā bibliotēka
65426422
jelena.dusjaviciene@lcb.lv
www.facebook.com/lcb.lv