Hover

Izstāde “Veltījums Klodam Monē”

Izstāde “Veltījums Klodam Monē”

Datums: 03.06.2019 - 31.07.2019

Laiks: 00:00

Norises vieta: Latgales Centrālā bibliotēka, Rīgas iela 22a, 2. stāvs, Daugavpils


No 3. jūnija līdz 31. jūlijam Latgales Centrālās bibliotēkas Daiļliteratūras un nozaru literatūras sektoros (Rīgas ielā 22a, 2. stāvā) skatāma Daugavpils Universitātes profesionālā maģistra studiju programmas “Māksla” studējošo plenēra darbu izstāde “Veltījums Klodam Monē”.

 

Izstādes ekspozīcijā pārstāvētas deviņas autores – Valērija Černova, Nellija Muižniece, Larisa Kaimiņa, Marija Kalnače, Santa Riževska, Inga Ruskule, Inita Šteinberga, Adelīna Varlamova un Žanna Vērdiņa. Darbi tapuši plenēra laikā, autorēm realizējot savas radošās ieceres uz audekla gan akrilkrāsās, gan jauktā tehnikā, gan individuāli eksperimentējot un radoši papildinot savas mākslinieciskās izteiksmes un vizuālā stila meklējumus ar mūslaiku populārā medija – fotogrāfijas – fragmentiem.

 

Ekspozīcija, kuras darbi ir tapuši ārpus ierobežotas telpas/darbnīcas, krāsu un faktūru valodā attēlojot iespaidus par mainīgo dabu, pilsētas kustību, cilvēku un spēlējoties ar mirkļa abstrakcijām, tiek veltīta vienam no impresionisma pamatlicējiem, franču gleznotājam Klodam Monē (Claude Monet, 1840-1926), kurš savulaik daudz gleznojis brīvā dabā (plenērā), prasmīgi un niansēti attēlojot mirkļa iespaidus.

 

Izstādes kuratores – Viktorija Valujeva (viktorija.valujeva@du.lv), Zeltīte Barševska (zeltite.barsevska@du.lv).

 

Izstāde “Veltījums Klodam Monē” skatāma Latgales Centrālās bibliotēkas Daiļliteratūras un Nozaru literatūras sektoros no 3. jūnija līdz 31. jūlijam.

 

Plašāka informācija:
Inga Gedžūne
65476345
inga.gedzune@lcb.lv
www.facebook.com/lcb.lv