Hover

BALTKRIEVU KULTŪRAS DIENAS IZDAIĻOJUSI VELTAS LOCES GLEZNU IZSTĀDE

BALTKRIEVU KULTŪRAS DIENAS IZDAIĻOJUSI VELTAS LOCES GLEZNU IZSTĀDE

Datums: 19.05.2021 - 31.08.2021

Laiks:

Norises vieta: Tiešsaistē: www.bkc.daugavpils.lv mājaslapā un BKC Facebook lapā


Trešdien, 2021.gada 19.maijā, Daugavpils Baltkrievu kultūras centrā (BKC) jau tradicionālo maija baltkrievu kultūras dienu ietvaros tika atklāta mākslinieces Veltas Loces virtuālā gleznu personālizstāde “Cik skaista pasaule ir apkārt…”. Precīzāk, gleznas reāli atrodas BKC zālē, bet pagaidām tās ir pieejamas tikai virtuāli.

 

Velta Loce – Daugavpilī un reģionā pazīstama māksliniece, visu apguvusi pašmācības ceļā, Latgales brīvo mākslinieku asociācijas biedre, Baltkrievu kultūrizglītības biedrības “Uzdim” biedre, kā arī BKC studijas “Kolorītā pasaule” vadītāja.

 

V.Loce – vispusīga personība, kas pārsteidz ar savu neatlaidīgo enerģiju un dzīves mīlestību: dzied, dejo, zīmē, rīko svētkus, aizraujas ar eksotisku ziedu, krūmu un putnu audzēšanu, nodarbojas ar labdarību. Mākslinieces portfolio ir vairāk nekā divsimt gleznas, bet ar glezniecību tā nodarbojas tikai pēdējos 10 gadus.

 

Velta Loce ir dzimusi un uzaugusi Daugavpilī. Bērnība aizritēja baltkrievu ciematā Braslavā, no kurienes ir saknes pēc mātes līnijas, starp rudzupuķu laukiem un bezgalīgi zilajām debesīm. Šis dzīves posms uzlika nospiedumu uz trauslo, iespaidus tverošo būtni, kas rezultāta atspoguļojas brīnišķīgajās mazajās dzimtenes ainavās. Jo par galveno iedvesmas avotu viņa uzskata dabu.

 

Mīlestība pret dabu un apkārtējo pasauli spilgti parādās atklātajā izstādē, kura atšķiras no šeit jau notikušajām, ar jaunajām pieejām. Pirmo reizi izstādītas 11 kolāžas: visu gadalaiku reālās gleznas, gleznotas eļļas tehnikā, papildinātas ar pieejamajiem dabas materiāliem: salmiem, pakulām, zariem, herbariju, papīra gabaliņiem, audumiem u.tml.. Arī pārējās izstādes gleznas piesaista līniju un krāsu harmonijas skatienus, jūsmojot par skaistumu un apkārtējās dabas idejām.

 

Izstāde ir neparasta arī ar to, ka visi darbi ir veikti Covid laika ierobežojumu periodā. Daži cilvēki šajā laikā bija “pazauduši”, nolaiduši rokas. Bet Velta nav no viņu vidus; viņas kredo – nekad nekrist izmisumā, visur meklēt plusus, pašai radīt pozitīvas emocijas sev un apkārtējiem, censties padarīt ikdienu par svētkiem, jo pašpietiekamā personība vienmēr atradīs, kur sevi realizēt.

 

Veltas Loces izstāde “Cik skaista pasaule ir apkārt…” ir pieejama www.bkc.daugavpils.lv mājaslapā un BKC Facebook lapā. Pēc ierobežojumu atcelšanas – laipni lūdzam BKC. Izstāde tiks eksponēta BKC līdz 2021.gada 31.augustam.

 

Informācija: Daugavpils pilsētas dome