Hover

Aprīļa mākslas izstādes Latgales Centrālās bibliotēkas filiālēs

Aprīļa mākslas izstādes Latgales Centrālās bibliotēkas filiālēs
Datums: 01.04.2023 - 30.04.2023
Laiks:
Norises vieta: Daugavpils
 

Latgales Centrālās bibliotēkas (LCB) filiāles pilsētas iedzīvotājus un viesus aicina apskatīt dažādu mākslas darbu izstādes.

LCB filiālē Piekrastes bibliotēkā (Aveņu iela 40) skatāmas divas izstādes:

  • No 4. aprīļa līdz 26. maijam skatāma Jūlijas Šakeles izšūto gleznu izstāde “Maigums”. Apmeklētājiem tiek piedāvātas krustdūriena tehnikā izšūtas gleznas ar dažādu tematisko ievirzi – daba, cilvēks, ziedu kompozīcijas. Gleznas pārsteidz ar krāsu gammu un smalkumu, un to izšūšanas process prasa pacietību un rūpību.
  • No 4. aprīļa līdz 26. maijam skatāma Allas Udaļcovas radošo darbu izstāde “Mirdz un priecē”. Skatītāju vērtējumam tiek piedāvātas pērlīšu vai dimanta tehnikā izšūtas gleznas, kuru galvenās tēmas ir daba, dzīvnieki un ziedi. Kaut gan tā ir pirmā rokdarbnieces izstāde, viņai netrūkst ne izdomas, ne iedvesmas!.

LCB filiālē Jaunbūves bibliotēkā (18. novembra iela 161, 2. stāvs) skatāmas divas izstādes:

  • Līdz 15. aprīlim skatāma Mihaila Viņņicka gleznu izstāde “Pavasara sajūtas un dabas košums”. Mākslinieka radošo darbu tematika ir daudzveidīga: Daugavpils skati, Rīgas arhitektūra, Lielbritānijas un it īpaši Skotijas daba, bet šoreiz izstādē tiek eksponētas ziedu kompozīcijas un dabas ainavas, kas glezniecības cienītājus pārsteigs ar izteiksmīgo krāsu paleti un ikkatram sniegs emocionālu baudījumu.
  • No 4. līdz 15. aprīlim skatāma Bērnu un jauniešu centra “Jaunība” brīvā laika kluba “Smaids” dalībnieku rokdarbu izstāde “Rokdarbi Lieldienu noskaņās”. Bibliotēkas apmeklētāju uzmanībai tiek piedāvāti radošie darbi un suvenīri, kas izpildīti kvilinga tehnikā, diegu grafikā, vai izmantojot otrreiz lietojamos un dabas materiālus.

Līdz  2. maijam LCB filiālē Ceriņu bibliotēkā (Lauska iela 16) skatāma Ingas Romules gleznu izstāde “Mana pavasara smarža”. Māksliniece dzimusi un dzīvo Dagdā. Savās gleznās biežāk atspoguļo ziedu dažādību, kuru papildina ar dažādiem priekšmetiem, radot neparastas kompozīcijas. Katram gadalaikam ir sava smarža. Mākslinieces pavasaris smaržo pēc tulpēm, peonijām, rozēm un mazliet pēc mandarīniem.

Līdz 20. aprīlim LCB filiālē Pārdaugavas bibliotēkā (Komunālā iela 2) joprojām skatāma Ilūkstes Mūzikas un mākslas skolas audzēkņu radošo darbu izstāde “Iedvesmojošā Sēlija”. Apmeklētājiem tiek piedāvātas bērnu pēdējo 2-3 gadu plenēru mākslas darbi, gan vietējo, gan valsts līmeņa konkursu darbi. Tie atspoguļo Sēlijas neatkārtojamo dabas skaistumu un stilu daudzveidību.

Līdz  28. aprīlim LCB filiālē Gaismas bibliotēkā skatāma Ingas Vasiļjevas studijas “IV Darbnīca” dalībnieku gleznu izstāde “Pavasara noskaņa”. Izstādē skatāmas Ingas Vasiļjevas, Nellijas Bogdanovas un Ināras Timofejevas pasteļglezniecības tehnikā izpildītie darbi. Gleznas pārsteidz ar maigu krāsu paleti un ļauj sajust pavasara iedvesmu.

Aicinām baudīt mākslu Daugavpils bibliotēkās!

Informāciju sagatavoja:
Latgales Centrālās bibliotēkas
sabiedrisko attiecību speciāliste
Vita Vērdiņa
654 76345
vita.verdina@lcb.lv
www.facebook.com/lcb.lv