Hover

Anitas Ņikuļcevas personālizstāde “Pirmsākums”

Anitas Ņikuļcevas personālizstāde “Pirmsākums”

Datums: 22.09.2020 - 25.10.2020

Laiks:

Norises vieta: Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejs, Rīgas iela 8, Daugavpils


No 22. septembra līdz 25. oktobrim Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā ir pieejama mākslinieces Anitas Nikuļcevas grafikas darbu izstāde “Pirmsākums”.

 

Anita Nikuļceva ieguvusi interjera dizainera izglītību Rīgas Dizaina un arhitektūras koledžā, studijas turpinājusi Daugavpils Universitātē, kur ieguvusi profesionālo bakalaura grādu mākslā un datordizainera kvalifikāciju, kā arī maģistra grādu mākslā.

 

Kopš 2014. gada Anita Nikuļceva ir mākslinieku savienības “Grafikas kameras”, kā arī Daugavpils reģiona mākslinieku asociācijas biedrene. Māksliniece piedalījusies izstādēs Rīgā, Daugavpilī un citviet Latvijā, kā arī ārpus valsts robežām – Itālijā, Indonēzijā, Lietuvā, Polijā. Māksliniece regulāri piedalās grafikas plenēros. Viņas mākslas darbi atrodami Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā, Grafikas Kameras arhīvā Rīgā, Miasta Ostrowa Wielkopolskiego muzejā Polijā, galerijā “Laipa” Valmierā, Ventspils muzejā, Tomes novadpētniecības muzejā un daudzās privātkolekcijās.

 

It viss, kas notiek pasaulē, pieņem apaļu formu” – šī tēze visspilgtāk raksturo Anitas Nikuļcevas grafikas izstādi “ PIRMSĀKUMS”. Katrs darbs ir kā atsevišķs stāsts par dažādiem izpratnes līmeņiem, parādībām, procesiem un sajūtām, kas norisinās cilvēka apziņā un zemapziņā. Tieksme pēc harmonijas ar dabu, saiknes ar Visumu un garīgumu veido mākslinieces iedvesmas pamatu.

 


Informācija:

Gunta Ločmele
t.: +371 654 24155
e-pasts: gunta.locmele@daugavpils.lv