Hover

Andas Munkevicas stikla skulptūru izstāde “Zilie Zirgi Ezerā”

Andas Munkevicas stikla skulptūru izstāde “Zilie Zirgi Ezerā”

Datums: 09.07.2021 - 29.09.2021

Laiks:

Norises vieta: Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejs, Rīgas iela 8, Daugavpils


No 9. jūlija Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā skatāma neparasta mākslinieces Andas Munkevicas veidoto stikla skulptūru izstāde “Zilie Zirgi Ezerā”. Izstādē apskatāmas stikla skulptūras, dekori, stiklā veidotas gleznas, ka arī grafikas darbi.

 

Anda Munkevica ir starptautiski atzīta stikla māksliniece un dizainere. Pateicoties fundamentālām zināšanām un jaunu māksliniecisko izteiksmes līdzekļu meklējumiem stikla mākslas tehnoloģijās, Anda Munkevica ierindojusies starp izcilākajiem Baltijas un Eiropas stikla dizaina pārstāvjiem. Viņa veidojusi stikla noformējumu Eirovīzijas dziesmu konkursa skatuvei Rīgā, vitrāžas Rīgas Doma Marijas kapelai, kā arī pieminekli Zolitūdes traģēdijas piemiņai.

 

Savā daiļradē Anda Munkevica saglabā Baltijas stikla mākslas tradīcijas, īpaši akcentējot Latvijas vitrāžistu unikalitāti, Lietuvas monumentālā stikla skolu un Igaunijas stikla dizaina minimālismu. Mākslinieces darbi ir izaicinoši, monumentāli vērienīgi. Tie apliecina nevainojamu tehnikas un tehnoloģiju pārzināšu, un tajā pašā laikā tie pārsteidz ar smalku, emocionālu piepildījumu.

 

Līdz šim Latvijā un ārzemēs aizvadītas 14 stikla mākslinieces Andas Munkevicas personālizstādes. Viņa piedalījusies vairāk nekā 60 grupu izstādēs, festivālos, biennālēs un simpozijos Latvijā, kā arī aiz mūsu valsts robežām, kur saņēmusi vairākus nozīmīgus apbalvojumus. Mākslinieces darbi atrodami gan Latvijas, gan citu pasaules valstu muzejos un mākslas galerijās.

 

Savukārt līdz 29. septembrim Andas Munkevicas stikla skulptūras, dekori un grafikas skatāmas Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā.

 

Informācija:
Daugavpils pilsētas dome