Hover

Alinas Petkunes personālizstāde “Vasaras Hologramma”

Alinas Petkunes personālizstāde “Vasaras Hologramma”

Datums: 01.10.2021 - 30.11.2021

Laiks: 09:00 - 17:00

Norises vieta: Baltkrievu kultūras centrs, Alejas iela 68-1A, Daugavpils


Ceturtdien, 2021.gada 23.septembrī, Daugavpils Baltkrievu kultūras centrā (BKC) XI Starptautiskā tautas kultūras festivāla “Baltkrievu gadatirgus Daugavpilī” ietvaros tika atklāta profesionālās Daugavpils mākslinieces Alinas Petkunes gleznu pesonālizstāde “Vasaras Hologramma”.

 

Katru gadu festivāla “Baltkrievu gadatirgus” priekšvakarā BKC tiek atklāta jauna gleznu izstāde. Šoreiz tika prezentēta vietējās pazīstamās mākslinieces Alinas Petkunes personālizstāde.

 

A.Petkune dzimusi un augusi Daugavpilī. Radošo dabu mantoja no tēva – dzīvespriecīgā akordeonista no Braslavas, kur mājo skaistas ainavas un garīgi bagāti cilvēki. No mātes nāca mīlestība pret zīmēšanu, no tēva – fotografēšanu, no vecmāmiņas – adīšanu. Alina visu dzīvi ir veltījusi mākslai, ir speciāliste savā lietā.

 

Profesionālā izglītība divās specialitātēs: vides un tekstila dizaineres izglītību ieguvusi Daugavpils mākslas koledžā “Saules skola”. Daugavpils Universitātē ieguva bakalaura grādu dizaina jomā, bet vēlāk ieguva vēl divus maģistra grādus mākslas jomā – grafikas maģistru un pedagoģisko zinātņu maģistru. Papildu kursos Krievijā un Ukrainā pilnveidoja zināšanas trikotāžas dizainā un profesionāla stilista iemaņas.

 

A.Petkune pasniedz mākslu Baltijas Starptautiskajā akadēmijā un Krāslavas bērnu mākslas skolā. Un vēl ir mīļākais hobijs – literatūra. Alina raksta dzejoļus un prozu, publicējas vietējos un krievu izdevumos. Kopš 1999.gada darbojas Daugavpils novada Mākslinieku asociācijā, no 2020.gada – sava reģiona Rakstnieku un dzejnieku asociācijā. Profesionālās mākslinieces kontā ir vairāki desmiti personālizstādes, piedalīšanās simts grupveida izstādēs, kā arī daudzos starptautiskajos plenēros.

 

Festivāla suvenīri, afišas, skaistie pušķi un siltie sveicieni izstādes autorei no BKC vadītājas Žannas Romanovskas iedvesmoja mākslinieci un viesus, kuri bija ieradušies uz izstādes atklāšanu.

 

Alina aizrautīgi stāstīja par sevi, savām baltkrievu-poļu saknēm, neskaitāmām aizraušanām un par izstādīto gleznu sēriju, kuras tika izveidotas piecos šī gada vasaras mākslinieciskajos plenēros, kuri norisinājās dažādos Latvijas nostūros. Izstādē ir izstādītas vairāk nekā 30 gleznas, kas izpildītas eklektiski. Autorei patīk sajaukt stilus, virzienus un tehnikas, izmantojot mākslinieciskās iemaņas, apvienot tos, spēlēties ar tiem, izmantojot neierobežotu izvēles brīvību – daudzpusīgu radošu procesu ziņā. Eklektika nāk no mākslinieces sirds un viņas darbiem.

Neviens nepalika vienaldzīgs, dzejniece Lilija Voronova lasīja savu dzejoli, soliste un vokālā ansambļa “Praļeski” vadītāja dziedāja baltkrievu tautas dziesmu “Ruža-kvetka” mūsdienu apstrādē, bet izstādes viesi dāvināja māksliniecei ziedus, smaidus, pozitīvas emocijas un vēl ilgi apsprieda gleznas un dalījās savos iespaidos.

 

Izstāde “Vasaras Hologramma” būs apskatāma līdz 2021.gada 30.novembrim (darba dienās no plkst. 9.00 līdz 17.00) Alejas ielā 68-1A, Daugavpilī (ieeja no pagalma puses).

 

Informācija:
Baltkrievu kultūras centrs