Hover

8. Starptautiskā Latgales grafikas simpozija izstāde

8. Starptautiskā Latgales grafikas simpozija izstāde

Datums: 18.05.2019 - 23.06.2019

Laiks: 00:00

Norises vieta: Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs, Mihaila iela 3, Daugavpils


Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs sadarbībā ar Mākslu pedagogu apvienību jau astoto reizi organizē vienu no nozīmīgākajiem grafikas medija notikumiem reģionā – Starptautisko Latgales grafikas simpoziju.
Simpozijs ir devis ražīgu augsni mākslinieku diskusijām un radošajam darbam Latgales kultūras telpā, vienojot līdzīgi un atšķirīgi domājošus un strādājošus Latvijas un ārvalstu grafiķus, nodrošinot dialogu, kam nav vajadzīga verbālā runa, bet tehnisko nianšu pārmantojamība, salīdzinājums un katra individuālā izaugsme.
Simpozijā māksliniekiem ļauts runāt par viņiem aktuālo, taču līdzīgi kā iepriekšējos simpozijos arī šī gada simpozijs veido profesionālu sarunu un starptautisku grafikas dialogu, kas ir nozīmīgs katram grafiķim individuāli un kas veido refleksiju, māksliniekiem atgriežoties mājās, runājot par Latviju, Daugavpili.
Šogad simpozijā piedalījās astoņi mākslinieki Aija Bleja (Aija Bley) (Latvija), Māris Popovs (Latvija), Živile Spūdite (Živilė Spūdytė) (Lietuva), Astrida Amadeo Šmita (Astrid Amadeo Schmid) (Šveice), Sargis Hovanisjans (Sargis Hovhannisyan) (Armēnija), Besa Frimodiga (Bess Frimodig) (Zviedrija), Lauri Kopela (Lauri Koppel) (Igaunija), Sāra Kariljo Kardenasa (Sara Carrillo Cardenas) (Polija).
Izstādē ir skatāmi arī simpozijā apstiprinātās indiešu mākslinieces Tejsvini Sonavanes (Tejswini Sonawane) (Indija) grafikas darbi.

8. Starptautiskā Latgales grafikas simpozija dalībnieku darbu izstāde visiem interesentiem skatāma līdz šī gada 23. jūnijam.

 

Pasākumu atbalsta: Daugavpils pilsētas dome, Valsts kultūrkapitāla fonds, Latgales reģiona attīstības aģentūra, A/S Latvijas valsts meži, Caparol.

 

Publicitātes foto:
– 8. Starptautiskais Latgales grafikas simpozijs

 

Kontaktinformācija:
Māris Čačka
maris.cacka@daugavpils.lv
+371 65430246

 

Sekojiet līdzi:

WWW.ROTKOCENTRS.LV